Antena continuă decapitările! Demitere bombă la Antena Stars

Trustul Intact continuă să dea afară oameni talentați, nemulțumit fiind de audiențele avute. Ultima victimă este Ștefan Lungu, unul dintre prezentatorul matinalului de la Antena Stars.
Alina Costache
17 apr. 2024, 11:23
Antena continuă decapitările! Demitere bombă la Antena Stars
Antena continuă decapitările! Demitere bombă la Antena Stars

Încă de la începutul anului, șefii trustului Intact au început curățenia, iar cei care n-au performat după așteptări au fost imediat dați afară. Acum a fost rândul lui Ștefan Lungu, prezentatorul matinalului, să fie concediat.

Citește și: Cristina, soția lui Florin Dumitrescu, dată în judecată de Antena 1! Războiul ia amploare, trustul a deschis un nou proces împotriva foștilor jurați de la Chefi la cuțite

Antena continuă decapitările! Prezentatorul Ștefan Lungu, dat afară

Anul nou a venit cu schimbări, retrogradări și demisii pe bandă rulantă la Intact Media Group. Nimeni nu poate răsufla ușurat, mai ales că ultima victimă a conducerii a fost Ștefan Lungu. Prezentatorului de la Star Matinal i-a fost reziliat contractul, deși nimeni nu se aștepta la o astfel de mutare.

După Cătălin Cazacu, și Ștefan Lungu a fost trimis acasă. Se pare că șefii Intact nu ar fi fost mulțumiți de audiențele din ultima perioadă, așa că au decis să îl elibereze de contrat pe prezentator. Ștefan Lungu aducea, zilnic, alături de Ramona Ilie și Ștefania Duca, cele mai importante știri ale momentului.

Antena continuă decapitările! Prezentatorul Ștefan Lungu, dat afară de la matinalul Antena Stars

Ștefan Lungu s-a alăturat echipei matinalului de la Antena Stars la începutul toamnei, atunci când s-a dat startul unui nou sezon. Fostul soț al Ancăi Lungu făcea echipă cu Ramona Ilie și cu Ștefania Duca, iubita lui Andrei Ștefănescu, la pupitrul știrilor matinale. Alături de ei, din arsenalul matinalului făceau parte Dima Trofim și Alexia Țalavutis.

Ștefan Lungu are o vastă experiență în televiziune, făcându-și debutul la TVR2, unde a fost realizatorul emisiunii Tonomatul DP2, după ce Cătălin Măruță nu a mai prezentat emisiunea. Apoi a continuat la Kanal D unde a fost realizator și prezentator, iar din 2021 s-a alăturat trustului Intact, unde a avut propria emisiune la Antena 3.

Citește și: Cum a reacționat Cătălin Cazacu, după ce s-a zvonit că a fost concediat de la Antena Stars: ”Pe ei trebuie să îi întrebați, nu pe mine”

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
Dorian Popa, la un pas de moarte în Japonia! Influencerul a trecut prin clipe cumplite
Fanatik.ro
Mărturii tulburătoare din Iran de la un fost fotbalist din SuperLiga: „N-am mâncat și n-am dormit de 3 zile”. Exclusiv
Capital.ro
Schimbare la eliberarea permisului de conducere. Regula se aplică în toată România. Verificarea se va face direct la ghișeu
Playtech.ro
Ce poți face dacă ai rămas blocat în Dubai: cum îți recuperezi banii pentru hotel și masă
Adevarul
Român blocat în Abu Dhabi: „Suntem pe cont propriu, indiferent ce s-ar spune”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de un an și cinci luni din Bistrița a intrat în stop cardiorespirator după ce a înghițit o alună
iamsport.ro
Milionarul român anunță că va investi din nou la o echipă de tradiție din SuperLiga: ”Am vorbit cu ei, voi reveni în perioada următoare cel mai probabil”
MediaFlux
Florin Prunea a recunoscut motivele separării de soția lui. Secretul din spatele divorțului
stirilekanald.ro
VIDEO 28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj