Antrenorul echipei Bologna, Sinisa Mihajlovic, diagnosticat cu leucemie

Antrenorul echipei italiene Bologna, sârbul Sinisa Mihajlovic, a fost diagnosticat cu leucemie dar spune că va "câştiga această bătălie", potrivit Agerpres.
Romania TV
14 iul. 2019, 12:30
Antrenorul echipei Bologna, Sinisa Mihajlovic, diagnosticat cu leucemie

În vârstă de 50 de ani, Mihajlovic, care a preluat conducerea băncii tehnice în ianuarie, a declarat că boala sa a fost detectată înainte de începerea presezonului.

Fostul fundaş sârb va rămâne antrenor principal la gruparea din Serie A chiar dacă va urma un tratament contra bolii sale.

„Am plâns foarte mult în aceste zile, dar nu-mi place când vine cineva să mă compătimească. Va dura ceva timp, dar mă voi recupera”, a declarat tehnicianul.

”Întotdeauna am jucat la victorie, atât în fotbal cât şi în viaţă. Voi învinge, nu am renunţat niciodată la luptă”, a spus Mihajlovic.

Tehnicianul sârb şi-a început cariera de antrenor chiar la Bologna, în sezonul 2008-2009. El a mai condus apoi echipe precum Fiorentina, AC Milan, selecţionata Serbiei sau Torino FC, fără să obţină marţi succese.

DailyBusiness
Victor Ponta, mesaj dur pentru Oana Țoiu după anunțul retragerii trupelor americane din România: ”Când vezi o funcție în față, te-ai răzgândit, sunt buni Trump și Vance”
Spynews
Miresele anului 2025 din showbizul românesc, același model de rochie! Ioana Coman, nora lui Costel Biju și Claudia Puican, apariții trase la indigo
Fanatik.ro
Cine este partenerul de viață al vicepremierului Oana Gheorghiu. Are o funcție de conducere într-o companie străină
Capital.ro
Verdict definitiv pentru Călin Georgescu. Hotărârea Tribunalului București a fost dată azi, 30 octombrie
Playtech.ro
Zilele în care nu se spală și nu se muncește în noiembrie 2025. Calendar complet al sărbătorilor
Adevarul
Doi români din Marea Britanie și-au folosit copiii pentru a fura haine de firmă. Cuplul a recunoscut patru infracțiuni
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Anuntul momentului! Ce trebuie să știe toți românii
iamsport.ro
Ion Țiriac, donație substanțială pentru românii năpăstuiți de soartă! Ce sumă de bani pune la dispoziție miliardarul pentru victimele inundațiilor care au făcut prăpăd în țară
MediaFlux
Tatăl lui Costel Gâlcă, administrator la scara de lângă cea distrusă de explozia din Calea Rahovei, interviu pentru Mediaflux: Sperăm să ne mutăm, dar fără gaze VIDEO și FOTO
stirilekanald.ro
VIDEO Ștefania Szabo, doctorița care a murit în camera de gardă, înmormântată în uniforma medicală. Obiectul care va fi pus în sicriul directorului medical al Spitalului din Buzău
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai