Ar fi meritat un gol. Preluare perfectă, dribling năucitor, dar finalizare în bară VIDEO

Un fotbalist uruguayan a reuşit o fază de mare efect, trecând balonul, cu călcâiul, printre picioarele unui fundaş advers, însă deşi a ajuns singur cu portarul nu a avut noroc să înscrie.

24 oct. 2013, 06:19

Fotbalistul uruguayan Antonio Pacheco, care a evoluat cinci sezoane şi în Europa, la Inter Milano, Espanyol Barcelona, Albacete şi Deportivo Alaves, a reuşit o fază de mare spectacol în meciul pe care actuala sa formaţie, Penarol Montevideo l-a încheiat la egalitate pe propriul teren, scor 0-9, cu El Tanque Sisley.

Citeşte şi A vrut să tragă de timp, dar a comis greşeala vieţii. Gafa inadmisibilă a unui portar, în prelungiri VIDEO

Atacantul ar fi meritat totuşi să înscrie dacă avem în vedere o fază excepţională reealizată la jumătatea primei reprize când după o preluarea perfectă i-a trecut unui fundaş mingea printre picioare, cu călcâiul, şi a şutat la colţul lung.