ASA – STEAUA 1-0: Doi stelişti au terminat meciul la spital

Keșeru și Rusescu au ajuns la spital, dupa ce au fost faultati violent de fotbalistii gazdelor.

26 oct. 2014, 20:21

ASA – STEAUA 1-0: Keșeru, lovit la cap de N’Doye, a fost schimbat în minutul 21 cu Rusescu, iar celălalt atacant al Stelei a ieșit și el pe targă, după numai 4 minute, după ce a fost lovit cu cotul în față de Mureșan. De altfel, Rusescu nici nu apucase să atingă mingea.

Cei doi au fost trimiși la spital chiar în timpul primei reprize, la puțin timp după ce au fost accidentați. Keșeru a plecat de la stadion cu un bandaj la cap, pe care și l-a acoperit cu un fes, iar Rusescu avea ochiul vănât.

Latovlevici, care a ieșit și el lovit, în minutul 21, a mers pe picioarele lui la vestiare și a rămas la stadion

Lista accidentaților este acum destul de lungă la Steaua. Pe lângă cei trei din meciul de azi, Costel Gâlcă nu se poate baza nici pe Iancu, Chipciu și Popa, în timp ce Bourceanu este încă în recuperare.

Arbitrul Istvan Kovacs nu a dictat nicio sanctiune disciplinara impotriva jucatorilor gazda.

ASA Tg. Mureş a învins pe Steaua Bucureşti cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 12-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Mircea Axente (55).

Steliştii, care au avut şi o bară, prin Cristian Tănase (60), au acuzat că au fost dezavantajaţi de arbitrul Istvan Kovacs.

ASA TG. MURES – STEAUA 1-0: Nou-promovata învinge liderul cu scandal