Atletico Madrid – FC Barcelona, scor 1-1, în LaLiga. Catalanii au egalat în minutul 90

FC Barcelona este lider în clasament, cu 25 de puncte, iar Atletico Madrid ocupă locul doi, cu 24 de puncte.

24 nov. 2018, 21:35

Formaţia Atletico Madrid a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Barcelona, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Spaniei, în care oaspeţii au egalat în minutul 90.

Atletico a deschis scorul prin Diego Costa, în minutul 77.

Pentru FC Barcelona a înscris Dembele, în minutul 90.

Partidele Athletic Bilbao – Getafe, FC Sevilla – Real Valladolid, Espanol Barcelona – Girona şi Villarreal – Betis se vor disputa duminică, iar întâlnirea Real Sociedad – Celta Vigo este programată luni.

FC Barcelona este lider în clasament, cu 25 de puncte, iar Atletico Madrid ocupă locul doi, cu 24 de puncte. Pe poziţia a treia se află FC Sevilla, care are 23 de puncte şi un joc mai puţin.