Augustin Viziru, executat silit! Actorul a acumulat datorii uriașe la bănci și cămătari! “Am pierdut toți banii la cazino”

Augustin Viziru s-a confruntat cu probleme financiare extrem de serioase. Jocurile de noroc l-au “îngropat” în datorii. Actorul a ajuns să fie executat silit, după ce a acumulat datorii uriașe la bănci și cămătari.
Filip Stan
16 mart. 2022, 16:31
Augustin Viziru, executat silit! Actorul a acumulat datorii uriașe la bănci și cămătari! “Am pierdut toți banii la cazino”

Augustin Viziru s-a confruntat cu grave probleme financiare. Anul trecut, actorul a reușit să acumuleze datorii uriașe la bănci și cămătari, asta după ce a pierdut sume importante de bani la jocurile de noroc.

Augustin Viziru, datorii uriașe la bănci și cămătari!

CITEȘTE ȘI: Augustin Viziru, confesiuni uluitoare despre bătăi și dependența de jocurile de noroc: „Făceam 1.000 de dolari pe zi din biliard la 14 ani” VIDEO

Actorul a vorbit deschis despre problemele financiare cu care s-a confruntat, dar și despre momentele de cumpănă provocate de patima jocurilor de noroc.

„Aveam atât de multe datorii încât am ajuns să nu mai pot da banii nimănui înapoi, am ajuns în momentul în care am pus stop, nu le mai înapoiam banii cămătarilor. Am luat credite de nevoi personale și am pierdut toți banii la cazino. Veneau cămătarii la mine să le dau banii și le spuneam că nu am’‘, a declarat actorul la Antena Stars.

În trecut, acesta a avut mai multe procese prin care se solicita executarea silită pentru diverse datorii. Augustin ar fi reușit să își rezolve problemele financiare, asta după ce ar fi fost executat silit.

Dat afară pe uşa din dos din serialul Vlad

CITEȘTE ȘI: Augustin Viziru, prins la furat într-un magazin din Anglia! Cum a scăpat de poliţie

Actorul s-a declarat dezamăgit de ultimul proiect în care a fost implicat. A făcut Covid-19, iar personajul său a fost scos din serialul Vlad!

„Problemele au apărut în momentul în care a făcut Covid-19 și a fost nevoit să rămână acasă în izolare. Personajul său a fost scos din scenariu, deoarece producătorii nu își permiteau să piardă o zi de filmare din cauza lui. „Finalul a fost unul total neașteptat. Nu vreau să îi supăr, dar m-am îmbolnăvit de Covid. Eram acasă și primesc telefon de la contracte: „Augustine, să facem plata!”. „Păi, cum să faci plata, că mai am două trei zile de filmat?”. Eu mi-am negociat să nu-mi dea banii cu țârâita, măcar să înțeleg ceva din ei. Așa am aflat că m-au scos din ultimul episod, linia personajului era scrisă complet altfel. Ce m-a deranjat este că nu am fost anunțat. Ceea ce mi s-a părut puțin ciudat, dar în același timp nu poți să pierzi o zi de filmare și să stai după mine. Totuși, cred că ar fi fost frumos să primesc măcar un telefon să mă fi anunțat cineva”, a declarat Augustin Viziru la podcast-ul lui Radu Ţibulcă.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Atac armat după un meci de fotbal! Un suporter argentinian a fost împușcat!
Capital.ro
Ce trebuie să știe toți proprietarii de locuințe din România. ASF explică ce acoperă, de fapt, polița PAD: Sume limitate
Playtech.ro
Românii sub 30 de ani pot încasa bani în fiecare lună dacă se angajează. Bonusul oferit de stat
Adevarul
Șeful Ryanair neagă faptul că un bărbat ar fi fost aspirat pe geamul spart al unui avion: „Aceste afirmații sunt lipsite de sens”
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
500.000 de euro pentru Dan Petrescu! Omul de afaceri era disperat să-l aducă la echipă. Victor Becali: ”Băi, ești nebun?”
MediaFlux
Casa de Pensii explică cum se dovedește stagiul de cotizare la pensie. Mai multe soluții dacă s-a pierdut cartea de muncă
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România