Autoturismele în Sectorul 1 vor fi ridicate, curăţată zăpada, apoi puse la loc

Pentru a fi curăţate străzile din sectorul 1 al Capitalei, autoturismele parcate regulamentar vor fi ridicate pentru îndepărtarea zăpezii, apoi puse în acelaşi loc, s-a decis, joi, la comandamentul local de deszăpezire convocat de către primarul Andrei Chiliman.
Romania TV
26 ian. 2012, 17:33
Autoturismele în Sectorul 1 vor fi ridicate, curăţată zăpada, apoi puse la loc

„O altă decizie luată în cadrul comandamentului vizează eficientizarea activităţii de deszăpezire. Utilajele Romprest vor fi însoţite de un echipaj al Poliţiei Locale şi un echipaj al firmei care se ocupă de regulă de ridicarea maşinilor parcate neregulamentar în sectorul 1”, spune administraţia într-un comunicat.

Pentru facilitarea acţiunii de deszăpezire, autoturismele parcate pe marginea străzilor vor fi ridicate temporar până la curăţarea carosabilului, iar cele parcate neregulamentar vor fi ridicate şi duse în Aleea Mateloţilor 31-43, precizează sursa citată.