Bebeluș născut acasă, asfixiat de mamă. Femeia i-a aruncat apoi cadavrul într-un canal cu apă

O mamă din judeţul Satu Mare a fost plasată sub control judiciar după ce şi-a asfixiat bebeluşul şi l-a aruncat într-un canal din spatele casei, informează, luni, Parchetul de pe lângă Tribunalul Satu Mare
Alina Costache
06 mart. 2023, 16:18
Bebeluș născut acasă, asfixiat de mamă. Femeia i-a aruncat apoi cadavrul într-un canal cu apă

O femeie care a născut acasă și apoi l-a ucis și i-a aruncat cadavrul într-un canal cu apă a fost plasată sub control judiciar.

„Din probatoriul administrat în cauză rezultă că, în noaptea de 1-2 martie 2023, după ce a născut la domiciliul din localitatea Călineşti Oaş, satul Coca, nr.119, judeţul Satu Mare, un nou născut de sex feminin, născut viu şi viabil, suspecta G. L. a ucis nou-născutul, prin obstrucţionarea orificiilor respiratorii cu un corp moale, după care l-a aruncat pe acesta într-un canal de apă situat în spatele imobilului de domiciliu, în urma acestor activităţi rezultând decesul nou-născutului, care s-a datorat asfixiei mecanice”, precizează un comunicat de presă transmis de Parchetul de pe lângă Tribunalul Satu Mare.

Citește și: Durere fără margini în familia preotului patriot, Doru Gheaja. Fiica cea mare a murit subit: ”A fost un om minunat”

Procurorul de caz a emis ordonanţă de luare a măsurii controlului judiciar pe o perioadă de 60 de zile faţă de femeia cercetată pentru uciderea nou-născutului.

La efectuarea cercetărilor, Parchetul de pe lângă Tribunalul Satu Mare a beneficiat de sprijinul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Satu Mare – Serviciul de Investigaţii Criminale.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultima postare a femeii din Râmnicu Vâlcea, moartă în urma unei intervenții estetice! Avea doar 45 de ani
Fanatik.ro
La munte sau la mare? Unde e mai ieftin în minivacanța de 1 Mai. Ofertele last-minute arată un fenomen îngrijorător. Lista prețurilor
Capital.ro
Călin Georgescu, premier. George Simion are planul pregătit: Orice e posibil dacă PSD renunță la himera coaliției
Playtech.ro
Dineul de stat de la Casa Albă, eveniment cu miză economică majoră. Regele Charles nu a ciocnit cu șampanie
Adevarul
Caz fără precedent. Tânăr salvat după ce un oncolog a efectuat o operaţie pe cord deschis în mijlocul străzii
wowbiz.ro
Ea este doctorița care s-a spânzurat de geamul apartamentului. A fost găsită fără suflare, atârnând de o funie
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mașină răsturnată în șant la ieșire din Codlea! Salvatorii au ajuns de urgență la fața locului
iamsport.ro
Nu Iordănescu, Lucescu sau Ienei! ”El a fost cel mai șmecher antrenor din istoria fotbalului românesc”
MediaFlux
Scandal în domeniul reciclării din Republica Moldova! Companii importante cer mai multă transparență Guvernului privind adoptarea Sistemului de Depozit pentru Ambalaje (SDA)
stirilekanald.ro
(P) De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani și ce poți face ca să te menții
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR