Bebeluşul face mofturi la mâncare? Un tătic a găsit soluţia salvatoare VIDEO

Popularul cântec "Gangnam Style" a câştigat sute de milioane de fani, în numai câteva zile de la lansare, pe site-ul YouTube. Piesa lansată de rapperul sud-coreean Psy a câştigat admiratori de toate vârstele, de la bebeluşi, până la adulţi.
Romania TV
05 oct. 2012, 15:23
Bebeluşul face mofturi la mâncare? Un tătic a găsit soluţia salvatoare VIDEO

S-au dus vremurile când părinţii erau nevoiţi să facă mâncarea „avion” pentru a-i convinge pe micuţi să mănânce. Acum, pentru că vremurile s-au schimbat, bebeluşii au alte pretenţii.

Este şi cazul unui băieţel japonez care, iniţial, face mofturi la mâncare. Tatăl perspicace, intuieşte slăbiciunea celui mic şi dă „play” de pe laptop piesei „Gangnam Style„. Imediat, bebeluşul se linişteşte şi acceptă hrana fără să mai protesteze.

Succesul videoclipului „Gangnam Style” i-a adus rapperul sud-coreean Psy o nominalizare la premiile MTV Europe Music la categoria „cel mai bun clip”, dar şi apariţii în cele mai populare emisiuni de televiziune americane, care au sporit şi mai mult notorietatea artistului.

Psy a semnat un contract cu agenţia care îl manageriază pe Justin Bieber, dar rapperul sud-coreean se află încă departe de recordurile tânărului canadian, a cărui piesă „Baby” a generat aproape 800 de milioane de vizualizări pe YouTube.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
S-a aflat! Vreme stricată de Crăciun
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet