Bebeluşul studentei criminale s-a născut FĂRĂ MÂINI şi avea MALFORMAŢII la inimă şi la plămâni

Copilul născut de fosta studentă Carmen Bejan, condamnată pentru omor, era o fetiţă care prezenta malformaţii la plămâni şi la inimă şi nu avea mâni. Din cauza acestor probleme, bebeluşul nu a supravieţuit. A murit la Spitalul Universitar, marţi noaptea. În timp ce soţul criminalei Carmen Bejan cere să se facă dreptate, soţia celui ucis de aceasta susţine că este mana lui Dumnezeu.
Romania TV
23 mai 2012, 13:54
Bebeluşul studentei criminale s-a născut FĂRĂ MÂINI şi avea MALFORMAŢII la inimă şi la plămâni

În ultimele luni, Carmen Bejan le-a cerut de mai multe ori magistraţilor Tribunalului Arad să intervină pentru că sarcina sa este pusă în pericol. Pe toată perioada sarcinii, Carmen Bejan a efectuat nu mai puţin de opt ecografii. În ciuda controalelor amănunţite, copilul a murit la scurt timp după naştere.

„E foarte dubios că s-au făcut atâtea ecografii de-a lungul timpului. Nu s-a găsit copilul cu nicio malformaţie, nicio problemă şi dintr-o dată nu are mâini şi nu are picioare. Dacă era pusă în libertate cu siguranţă nu întâmpina asemenea probleme. Tot sistemul asta penitenciar nu e ok pentru o femeie gravidă”, a declarat la România TV soţul lui Carmen Bejan, Claudiu Şatran.

Carmen Bejan a fost adusă la Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti marţi noapte. Ea a născut prin cezariană la scurt timp după ce a fost adusă la spital, însă copilul a decedat din cauza unor malformaţii.

„Sunt malformaţii majore care de principiu se văd. Se pot vedea o mulţime de tipuri de malformaţii. Depinde de poziţia fetală, de echipament, de pregătirea sau experienţa examinatorului”, a declarat la România TV neonatologul Dinu Albu.

Autorităţile au deschis deja o anchetă în acest caz. Reprezentanţii penitenciarului spun însă au fost îndeplinite toate procedurile.

„Persoana privată de libertate a fost prezentată periodic la consult de specialitate la spital. Nu se ştia de malformaţii”, a declarat purtătorul de cuvânt Penitenciar Arad Eduard Magold.

Carmen Bejan a fost condamnată la 20 de ani de închisoare pentru omor deosebit de grav. Dar părea să-şi refacă viaţa în spatele gratiilor. A rămas însărcinată cu un traficant de droguri, iar ulterior cei doi s-au căsătorit. Carmen Bejan le-a cerut judecătorilor s-o lase să nască în libertate. Magistraţii au decis, însă, că studenta poate beneficia de îngrijirile corespunzătoare şi în închisoare.

În timp ce soţul studentei criminale cere să se facă dreptate, soţia bărbatului ucis şi tranşat de Carmen Bejan crede că este mâna lui Dumnezeu.

DailyBusiness
Răsturnare de situaţie, ce se întâmplă cu turul II al alegerilor. ULTIMA ORĂ
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Cum arată casa lui George Simion, din Vrancea? Motivul pentru care locuiește într-un apartament închiriat
Fanatik.ro
Ce să pui peste răsadurile de cartofi dacă vrei să ai o recoltă bogată. Trucul folosit de grădinarii cu experiență
Capital.ro
România a pierdut cea mai iubită actriță. Românii au adorat-o. Era inteligentă, fermecătoare
Playtech.ro
Planta pe care bunicii o puneau în apă pentru ca puii să nu se îmbolnăvească. Funcționează și azi
DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Adevarul
PSD e împărțit în două tabere. Cine vrea guvernare cu Simion şi cine e de partea lui Nicușor Dan SURSE
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Parizerul din supermarketuri. Ce se ascunde în compoziție
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Cum prevenim mușcăturile de căpușe. Numărul persoanelor ajunse la spital a crescut față de anii anteriori
Cancan.ro
Noi DETALII în cazul Mariei, tânăra de 20 de ani găsită în stare gravă după o petrecere cu șeicii din Dubai: 'Șchiopăta, iar un paznic era în spatele ei' 😲
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Avertisment pentru cei care țin banii pe card. NU veți mai putea retrage cash. Trebuie să aveți obligatoriu numerar în casă
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Moscova, atacată de Ucraina în ziua în care președintele Chinei îl vizitează pe Putin. Atacuri cu dronă și la Kiev
Curs valutar 7 mai. Cât costă 1 euro, după ce George Simion și Nicușor Dan au câștigat primul tur al alegerilor
MediaFlux
Statul nu mai are bani pentru toți: Pensiile și salariile, primele pe listă la plată
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică