Bilanţ vaccinare 13 noiembrie 2021. Creşte numărul românilor imunizaţi, dar niciunul nu a cerut AstraZeneca

Evenimentele speciale de vaccinare de la sfârşitul săptămânii atrag tot mai mulţi români la centrele de vaccinare.
Alina Costache
13 nov. 2021, 17:37
Bilanţ vaccinare 13 noiembrie 2021. Creşte numărul românilor imunizaţi, dar niciunul nu a cerut AstraZeneca
Bilanţ vaccinare 13 noiembrie 2021.

Octavian Jurma, veşti bune înainte de Sărbători: Doar anarhia sanitară poate să oprească scăderea numărului de cazuri

Din cele 92.805 de persoane vaccinate, 23.179 au primit prima doză, 46.771 pe cea de-a doua, iar 22.855 au primit doza de rapel. 7.448.918 persoane au fost vaccinate până acum cu prima doză, 6.793.010 au schema completă de vaccinare, iar 1.155.587 au primit și doza de rapel.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 18 reacții adverse, iar de la începutul campaniei de vaccinare au fost raportate 19.010 reacții adverse. CNCAV precizează că 196 reacții adverse sunt în curs de investigare.

14.420 persoane au făcut prima doză a vaccinului Pfizer, 296 au fost vaccinate cu prima doză Moderna şi 8.463 cu serul Johnson&Johnson.  În ultimele 24 de ore, nicio persoană nu a fost vaccinată cu AstraZeneca.

Bilanţ vaccinare 13 noiembrie 2021:

Bilanţ coronavirus 13 noiembrie 2021: 4000 de cazuri noi şi peste 300 de morţi. Rata de incidenţă în Bucureşti scade sub 7 la mie

Grupul de Comunicare Strategică a anunţat, sâmbătă, pe baza datelor existente la ora 10.00, că în ultimele 24 de ore s-au înregistrat 4.006 cazuri noi de COVID-19 şi au fost raportate 323 de decese, din care 19 din perioada anterioară. La Terapie Intensivă sunt internaţi 1.743 de pacienţi. În Bucureşti, incidenţa este de 6,78 la mie.

 

DailyBusiness
Cluj: Aproximativ 1.700 de posturi ar putea fi reduse în administrațiile locale
Spynews
Oana Ciocan nu-l mai vrea pe Jador în viața ei? Mesaj cu subînțeles: „Am renunțat...”
Fanatik.ro
Ce se întâmplă, de fapt, la Academia lui Gică Hagi. Secretul „Regelui” a fost dezvăluit: “Cel mai bun mereu
Capital.ro
Se schimbă ora! România trece la ora de vară. Se dă ceasul cu o oră înainte. Ora 03:00 va deveni ora 04:00.
Playtech.ro
Două ţări europene caută muncitori pentru sezonul estival. Se dau salarii de 3.000 de euro, mesele şi cazarea fiind incluse
Adevarul
Destinația surpriză unde poți face o vacanță de o săptămână cu mai puțin de 300 de euro: atrage tot mai mulți turiști
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Unde a ajuns mama biologică a Măriucăi, fetița adoptată de Luminița Anghel. Dezvăluiri controversate făcute de David Pușcaș: „Cerșește la Unirii”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un copil de 10 ani și-a pierdut viața în Prahova, după ce mașina familiei s-a izbit violent de un TIR plin cu paleți
iamsport.ro
Incredibil! Ce i-a spus MM Stoica lui Gigi Becali după prima săptămână a lui Mirel Rădoi la FCSB: ”Gata, la revedere!”
MediaFlux
Putin face o ofertă pace. Rusia propune SUA un târg pentru a înceta războiul
stirilekanald.ro
S-a dat lege! Miercuri e zi liberă!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj