Boc taie, din nou, cheltuielile cu bunurile şi serviciile în instituţiile statului

Guvernul va tăia din nou cheltuielile cu bunurile şi serviciile în instituţiile statului. Membrii Executivului trebuie să facă economii pentru ca anul viitor deficitul bugetar să scadă la 3 la sută, de la 4,4 la sută în acest an.
Romania TV
25 oct. 2011, 16:05
Boc taie, din nou, cheltuielile cu bunurile şi serviciile în instituţiile statului

Cele mai multe reduceri se vor face în administraţiile locale. În plus, cheltuielile din companiile naţionale vor fi tăiate drastic inclusiv prin efectuarea unor disponibilizări. Anul viitor, nu se ştie dacă Guvernul va avea suficiente resurse financiare pentru a indexa salariile şi pentru a le aduce la valoarea de dinaintea tăierii. Preşedintele Traian Băsescu a dat asigurări însă că acestea nu vor fi tăiate în 2012.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâinile medicilor! Ce a pățit monstrul din Caracal, în penitenciar
Fanatik.ro
La câteva zile după ce și-a anunțat retragerea din tenis, Sorana Cîrstea face dezvăluiri neașteptate: ”A fost o relație de dragoste-ură”
Capital.ro
EXCLUSIV Dan Andronic și Victor Ciutacu, despre Călin Georgescu și cum arată jocul nervilor din jurul mișcării suveraniste
Playtech.ro
„Ți-am zis” vs. „Ți-am spus”. Una dintre variante este greşită, poţi ghici care?
Adevarul
Încrederea ucrainenilor în Zelenski este în scădere. Doar aproximativ 20% ar vota pentru actualul președinte, arată un nou sondaj
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Industria în care are loc un val de concedieri. Sute de angajați rămân fără loc de muncă în brag de sărbători
iamsport.ro
FCSB a câștigat lupta cu Rapid: internaționalul român, la un pas de a semna cu campioana! Finanțatorul a anunțat: ”Aproape am bătut palma”
MediaFlux
Modificări la pensie din 2026. Modul de calcul pentru vechimea în muncă se schimbă complet
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Matematica devine joacă: 5 jocuri care fac cifrele prietenoase