Un fost ministru în Guvernul Ponta REFUZĂ să poarte mască. „Sunt sănătos. Ministrul Sănătăţii a spus că masca o poartă oamenii bolnavi”

Bogdan Stanoevici, fost ministru al Românilor de Pretutindeni în Guvernul condus de Victor Ponta, a explicat, marţi, de ce nu a purtat mască de protecţie în cadrul unei conferinţe de presă, cu toate că acest lucru este obligatoriu în spaţii închise. El consideră că nu încalcă legea pe motiv că "masca o poartă oamenii bolnavi".
Romania TV
03 nov. 2020, 12:58
Un fost ministru în Guvernul Ponta REFUZĂ să poarte mască.

„Pentru a evita speculaţiile ulterioare şi atacurile inutile, vă spun eu acum – faptul că nu port mască este în primul rând pentru că sunt sănătos. Şi aici îl citez pe ministrul Sănătăţii, care a spus că masca o poartă oamenii bolnavi, oamenii sănătoşi nu o poartă.

Am făcut în fiecare lună câte un test, din motive diferite. Toate negative. Pe de altă parte, am purtat-o acolo unde eram obligat să o fac, pentru că eu sunt un respectuos al legii şi mi-a ieşit un herpes. Îmi pare foarte rău că vă dau din casă, dar în momentul în care aş pune mască s-ar produce o infecţie şi chiar nu am timp de infecţii în acest moment”, a susţinut Bogdan Stanoevici, conform Agerpres.

Îndemnul medicului Virgil Musta: Masca de protecţie trebuie purtată la orice contact cu alte persoane, chiar şi cu familia

Fost ministru al Românilor de Pretutindeni în Guvernul condus de Victor Ponta, Stanoevici a participat, marţi, la sediul Partidului Ecologist Român, la o conferinţă de presă, în calitate de candidat al formaţiunii la Mureş pentru Camera Deputaţilor, alături de Şerban Nicolae şi Cătălin Ivan.

Spre deosebire de ceilalţi doi politicieni, Stanoevici nu a purtat mască de protecţie, cu toate că a fost atenţionat inţial de jurnalişti.

Masca ar putea deveni OBLIGATORIE în judeţe cu incidenţă COVID peste 1.5 la mie. S-ar putea limita deplasările pe timp de noapte

DailyBusiness
Alex Pretti, bărbatul ucis de un agent ICE în Minneapolis, era asistent medical ATI
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Românii bagă spaima-n turci înaintea barajului pentru Mondiale! Jucătorii lui Mircea Lucescu i-au eclipsat pe adversari în Superlig
Capital.ro
Lege la bloc mai puțin știută. Locatarii nu pot obliga asociația de proprietari. Comitetul nu e obligat legal să le răspundă
Playtech.ro
Ce impozite are de plătit Nicușor Dan. Președintele deține un teren de peste 7000 mp în Predeal
Mâncărurile-medicament ale strămoșilor. Trei rețete tradiționale românești care-ți lasă gura apă. Una dintre ele a ajuns în topul mondial
wowbiz.ro
VIDEO Tatăl lui Mario, adus la capelă sub escortă. Ținut de forțele de ordine, bărbatul își strigă durerea: „Mario, unde ești? Mario, de ce m-ai lăsat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ioniță de la Clejani, luat cu ambulanța de la un local din Timișoara! Ce se întâmplă cu artistul în aceste momente
iamsport.ro
Mircea Lucescu sau Cornel Dinu? Fostul jucător de la Dinamo a dat verdictul: ”O marionetă!”
MediaFlux
Românii nu citesc contractele de prelungire automată. Pot ajunge la penalități de sute de lei în caz de reziliere
stirilekanald.ro
Tatăl lui Mario, desfigurat de durere! Urlă și plânge și...
Top 5 sloturi Yggdrasil