Brățara de piele

Accesoriile reprezintă unul din acele elemente care adaugă șarm, stil și personalitate ținutei. Ele pot transmite despre persoana ta, la fel cum o face un ceas, o batistă de buzunar, o curea, o pereche de pantofi sau cât de bine îți cade haina.
Romania TV
06 sept. 2012, 09:44
Brățara de piele

Un alt obiect care poartă aceeași greutate este brățara. În antichitate brățara arăta bunăstarea purtătorului, iar acum ea este considerată ca un accesoriu în modă. A nu se înțelege că-ți pui la repezeală o brățată pe mână și gata. Brățara se alege în funție de personalitate și cea mai potrivită pentru un plus de masculinitate este cea din piele.

Fă o pauză la brățarile din metal și cauciuc pentru că toți le poartă. Chiar dacă metalul îți oferă o variantă mai bună de asortare la ținută, ieși din anonimat într-un mod pozitiv cu o astfel de brățară nu cu una groasă de argint sau aur. Nu am nimic împotriva celor din metal, dar mi se par mai originale și masculine cele din piele.

Privitor la integrerea în ținută, brațara de piele nu se poartă niciodată la ținuța business, dar nu te oprește nimic asortarea acesteia în situațile casual.

Brătara lată de piele vine cu un avantaj celor cu încheietura subțire, ea adaugă greutate brațului.

Culorile pe care ți le recomand sunt negrul și nuanțele de maro. Dacă nu ști ce să alegi, mergi pe tonuri de maro, cu siguranță nu vei da greș cu așa ceva. Chiar dacă albul te scoate în evidență, acesta nu reprezintă o variantă stilată.

Citeşte tot articolul pe StilMasculin.ro

DailyBusiness
PSD declanșează criza guvernamentală. Miniștrii își dau demisia în bloc, iar Guvernul Ilie Bolojan, sub presiunea unei moțiuni de cenzură
Spynews
Betty Salam s-a întors la băiatul ei! Cum a apărut artista alături de Matthias
Fanatik.ro
Ce sport a practicat Donald Trump când era tânăr. Puțini oameni știu că două echipe uriașe au vrut să-l recruteze
Capital.ro
Reguli stricte pentru românii care scot numerar de la bancomat. Băncile impun limite. Tranzacțiile se raportează automat
Playtech.ro
Subvenții noi în agricultură: Românii care cultivă usturoi şi cartofi primesc bani de la stat. Care este ajutorul financiar oferit fermierilor
Adevarul
Un animal ciudat a ieșit dintr-o pădure din vestul Ucrainei, aproape de granița cu România. Reacțiile apărute pe internet
wowbiz.ro
Dinu Iancu-Sălăjanu a fost plasat sub control judiciar! Primele imagini cu politicianul, după perchezițiile DNA
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Momentul în care o tânără de 28 de ani lovește cu mașina două femei aflate pe trecerea de pietoni, în Neamț
iamsport.ro
Dan Diaconescu, ofertă pentru Radu Banciu: ”Vă dau dublu cât câștigați! Mi s-a părut întotdeauna că sunteți o voce specială, aparte”
MediaFlux
Secretul mașinii care-l însoțește pe Putin. Președintele Rusiei se teme de un asasinat VIDEO
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara