Ca Dudu Georgescu, pe vremuri. Un bolivian a marcat şase goluri într-un meci VIDEO

Un fotbalist de la liderul campionatului bolivian a fost cel mai prolific marcator al weekend-ului, înscriind şase goluri într-un interval de numai 66 de minute.

26 nov. 2012, 14:31

Prima divizie din Bolivia este dominată autoritar de formaţia The Strongest La Paz, câştigătoarea ultimelor ediţii de Clausura şi Apertura. În acest sezon a marcat 45 de goluri în 18 partide, ultimele dintre ele în victoria cu 7-2 obţinută în faţa formaţiei de pe locul 11, Aurora Cochabamba.

Eroul întâlnirii a fost însă Pablo Escobar, care a marcat gol după gol pe parcursul meciului, oprindu-se în minutul 76 (primul gol l-a marcat în minutul 10), la cifra 6. Escobar are un procentaj uluitor de reuşite, cu 13 goluri marcate în ultimele 10 partide în care a evoluat.