Cântăreaţa NICO, amintiri neplăcute cu un şoc anafilactic de la o felie de kiwi FOTO

Nico (45 de ani) a intrat în şoc anafilactic din cauza unei feliuţe de kiwi. Întâmplarea petrecută în urmă cu 17 ani încă îi dă fiori cântăreţei. Grijulie cu sănătatea ei, artista a încercat un nou aparat care i-a scanat întreg corpul, dar şi mintea, spiritul şi sufletul.
Iulian Tudor
29 mai 2015, 07:34
Cântăreaţa NICO, amintiri neplăcute cu un şoc anafilactic de la o felie de kiwi FOTO

Oboseala cronică şi-a apus amprenta asupră stării de sănătate a lui Nico, scrie click.ro. Dornică să-şi cunoască organismul, artista a apelat la un centru de medicină integrativă pentru a încerca un aparat inovator, care i-a scanat corpul, dar şi sufletul.

Citeşte şi Cum mâncăm fructele? Nimeni nu ţi-a spus aceste trucuri

„Am o frică de a nu păţi ceva şi eu şi fiica mea şi părinţii. Eu îi duc la control, chiar am grijă de toată lumea. E o tehnologie nouă şi am zis să încerc. Eu merg pe tratamentele homeopatice, fac şi reflexoterapie, acupunctură şi multe alte chestii care eu zic că ajută”, a spus Nico.

Deşi medicii au descoperit că suferă de oboseală cronică, iar în corp i-au găsit metale grele, rezultatele nu au speriat-o pe Nico. „Am oboseală cronică de ceva timp. Dorm suficient. Am avut timp să mă odihnesc, dar organismul nu răspunde. Am o intoleranţă la gluten, câteva metale grele”, a mărturisit Nico. 

Citeşte şi Ce boli vindecă fructul de kiwi

Nico a identificat de-a lungul timpului câteva alimente de care preferă să stea cât mai departe, căci altfel ajunge la spital. „Micii, carnea tocată în general mi-au făcut foarte rău şi am stat două săptămâni pe medicamente. Mi-am dat bila peste cap. Am alergie la kiwi. Dacă am mâncat fac şoc anafilactic. Am descoperit la 28 de ani când am mâncat prima oară”, a completat Nico. 

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
România, vizată de amenințări nucleare în presa de la Moscova. De ce apare Bucureștiul în discursul agresiv al Rusiei
Capital.ro
Fără scutire de la RAR. Toate vehiculele sunt obligate să facă ITP. Legea nu s-a aplicat corect până acum
Playtech.ro
Cum poţi rămâne fără venitul minim de incluziune în 2026: Detaliul care te lasă fără banii de la stat
Adevarul
Degeaba spargem monopolul CNAS dacă sacul e gol. Expert: „Banii nu ajung pentru că nici nu au cum să ajungă”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Radu, fost președinte al PRM Constanța, s-a stins din viață la 73 de ani. Decizia uimitoare luată de familie
iamsport.ro
”El e singurul patron din România de care mi-a fost frică". Amenințat că va fi ”dus în pădure și bătut” după un gol încasat
MediaFlux
Presa din Rusia vorbește de Moartea României! Experții rușii iau în discuție un posibil atac nuclear: Distrugerea Bucureştiului...
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj