Cătălin Scărlătescu și-a cumpărat casă de vacanță: „N-am visat niciodată că voi sta în pustietatea aia. Cum se întunecă, nu mai găsești pe nimeni pe stradă”

Mutarea de la Antena 1 la Pro TV a fost de bun augur pentru chef Scărlătescu și a declanșat un val de schimbări pozitive în viața lui. Emisiunea a fost mai bine primită de public ca niciodată, a fost cooptat într-o nouă emisiune culinară, “Pe drumul gustului”, o aventură filmată în România, Maroc și Tenerife, și, nu în ultimul rând, și-a achiziționat o căsuță de vacanță.
Irina Dumitrescu
10 apr. 2025, 16:46
Cătălin Scărlătescu și-a cumpărat casă de vacanță:

Căsuța pe care Cătălin Scărlătescu și-a cumpărat-o recent este una de vacanță și are de gând să locuiască în ea atunci când merge la pescuit. Proprietatea este în Delta Dunării, o zonă care, inițial, nu l-a atras deloc pe chef.

A ajuns pentru prima dată în Deltă în urmă cu 10 ani, dar s-a ocupat doar cu pescuitul, apoi a plecat, nedându-și timp să decsopere frumusețea zonei. Cel care i-a făcut cu adevărat cunoștință cu Delta Dunării a fost dan Bittman, care a trezit în el dragostea pentru aces colț de țară.

Cine m-a dus în Delta, n-a știut să-mi arate. M-am dus pe la Sulina, am gătit ceva cu cineva și am plecat. N-am înțeles nimic. În schimb, cred că de vină este Dan Bittman. El m-a cărat în Delta la cineva și uite așa s-a nimerit să facă să-mi placă Delta foarte mult. Și acum mi-am și luat casă în Deltă. Adică voi deveni băștinaș cumva”, a spus chef Scărlătescu pentru cancan.ro

Cătălin Scărlătescu și-a cumpărat casă de vacanță: „N-am visat niciodată că voi sta în pustietatea aia”

Reputatul chef povestește că satele din Deltă sunt pustii odată cu lăsarea serii, lucru care nu l-a încântat prea mult la început, dar ulterior și-a dat seama că doar în Deltă se poate odihni bine, așa cum nu a putut-o face niciodată în Capitală.

Citeste si Cătălin Scărlătescu și Doina Teodoru s-au despărțit? Primele declarații: „El știe mai bine să răspundă/ Viața mea este viața mea”

N-am visat niciodată în viața mea că voi sta în Deltă, în pustietatea aia. Pentru că acolo, de exemplu, iarna, după ora 18.00 nu mai e nimic. Toată lumea se retrage. Vara, când a căzut soarele, la revedere. Nu mai găsești pe nimeni pe stradă. E o liniște. Ce-mi place mie în Deltă e că dorm. În București dorm 4-5 ore maxim, în Delta 9-10. Am dormit și 12 ore. Deci mă refac total. Pentru mine Delta este un fel de sanatoriu”, a adăugat el.

O să fie o căsuță de vacanță, nimic spectaculos. Undeva unde să mă duc să-mi arunc o raniță și să mă duc la pește, să am unde să pun capul și să mai invit un – doi prieteni: haideți la pește!”, a precizat chef Scărlătescu pentru sursa citată.

Citeste si Bontea, Dumitrescu şi Scărlătescu pregătesc un nou cooking-show. „Pe drumul gustului” se va vedea doar pe Voyo

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Percheziții acasă la Cristian Pomohaci! Este suspectat de viol asupra unui minor
Fanatik.ro
Cum a apărut Maria Sharapova în tribunele de la Roland Garros. A uimit pe toată lumea
Capital.ro
Alimentele de bază rămân mai ieftine? Decizia care poate prelungi plafonarea prețurilor până la finalul anului. Anunțul lui Tanczos Barna
Playtech.ro
Ce autostrăzi ar putea fi inaugurate până la finalul anului 2026. Peste 250 de kilometri de drum de mare viteză sunt așteptați
Adevarul
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
wowbiz.ro
Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cel puțin 21 de persoane și-au pierdut viața în urma unui foc puternic la un hotel din New Delhi
iamsport.ro
Nuțu Cămătaru, 2.000.000 de euro pentru apropiatul lui Gigi Becali! A fost interceptat: ”«Am greșit, data viitoare dau la altul»”
MediaFlux
Mulți angajați scapă de impozite. Se schimbă taxarea pentru contracte
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți