Ce a luat Dincă de la farmacie în ziua în care ar fi omorât-o pe Alexandra. Mărturia care schimbă ancheta

Mărturia unei farmaciste din Caracal schimbă varianta oferită anchetatorilor de Gheorghe Dincă. Femeia a dezvăluit pentru România TV ce a cumpărat criminalul din farmacie chiar în ziua în care Alexandra Măceşanu suna la 112.  
Iulian Tudor
25 oct. 2019, 07:50
Ce a luat Dincă de la farmacie în ziua în care ar fi omorât-o pe Alexandra. Mărturia care schimbă ancheta

Farmacista susţine că Gheorghe Dincă are serioase probleme de sănătate şi că venea des pentru aş cumpăra medicamente pentru durere.

Potrivit România TV, bărbatul şi-a luat în ziua fatidică o cremă antiinflamatoare pentru durerile de încheieturi. Dincă ar suferi de artroză şi abia se putea ţine pe picioare din cauza durerilor, deci puţin probabil să poată căra trupurile neînsufleţite ale fetelor.

Se pare că Gheorghe Dincă a cerut asistenţă medicală şi în arest din cauza durerilor de articulaţii. 

Gheorghe Dincă a cerut să fie văzut de un medic în arest. Ce se întâmplă în celula criminalului

Gheorghe Dincă a fost surprins de camerele de supraveghere din Caracal, chiar înainte să o ucidă pe Alexandra, în timp ce coboară dintr-o mașină și se îndreaptă spre farmacie.

Fostul mecanic auto este apoi surprins plecând pe jos spre casă, un drum care durează aproximativ două ore. Ajuns acasă, potrivit anchetatorilor, Gheorghe Dincă o surprinde pe Alexandra Măceșanu vorbind la telefon și o ucide. 

IMAGINI INCREDIBILE din camera în care Dincă a omorât-o pe Alexandra. Ce au găsit anchetatorii în munţii de gunoaie adunate în locuinţă

DailyBusiness
La București începe Forumul NATO al Industriei de Apărare. Secretarul general al NATO, Mark Rutte, vine special în România
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
A murit Emeric Ienei, câștigătorul Cupei Campionilor Europeni cu Steaua București
Capital.ro
Decizia luată de Elena Udrea. A plecat din țară fără partenerul său. Ce s-a întâmplat cu Adrian Alexandrov
Playtech.ro
Distruge gătitul la microunde nutrienții din mâncare? Ce spun studiile recente
Adevarul
Bărbat din Bihor condamnat la 12 ani de închisoare pentru că și-a lovit vecinul cu mașina, în timp ce acesta ținea în spate copilul de 2 ani
wowbiz.ro
Dezvăluiri BOMBĂ despre criminalul din Mureș! Ea este singura persoană care știe unde se ascunde Emil Gânj! De ce nu are voie să spună: „Nu poate fi obligat să denunțe locația!”
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Când vor fi virate bursele elevilor aferente lunilor septembrie şi octombrie: Banii vor intra direct pe carduri
iamsport.ro
Omagiu emoționant al lui Belodedici pentru Ienei: ”Ne-am fi dat viața pentru el! Avea grijă de noi, era poate cel mai mare antrenor român”
MediaFlux
Bobonete și Dan Chișu, supărați la o terasă! Imagini total diferite față de cele din podcasturi. Nici nu și-au terminat ceaiul! FOTO și VIDEO PAPARAZZI
stirilekanald.ro
Cine e de fapt Mihaela, tânăra care l-a umilit și scuipat pe livratorul sri lankez! E fiica unui afacerist
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai