Ce face Raluca Moianu, la 17 ani de când a prezentat emisiunea ”Iartă-mă”. ”Sunt mulțumită”

În urmă cu mulți ani, Raluca Moianu a decis să renunțe la televiziune, iar acum are alte activități de care se bucură, dar care îi aduc și venituri bunicele. Iată cu ce se ocupă fosta prezentatoare de la ”Iartă-mă”.
Filip Stan
26 mart. 2024, 19:02
Ce face Raluca Moianu, la 17 ani de când a prezentat emisiunea ”Iartă-mă”. ”Sunt mulțumită”

Raluca Moianu are 54 de ani, însă este încă una dintre cele mai cunoscute femei din România.

Citește și Raluca Moianu, pregătită să-și refacă viața la cinci ani de la moartea soțului. Reacția neașteptată a fiicei sale când a auzit că tatăl ei va fi înlocuit

După ce a moderat emisiunea ”Iartă-mă” la Televiziunea Română, în urmă cu mai bine de 17 ani, aceasta a reușit să rămână în inimile românilor.

În prezent, Raluca Moianu muncește la radio la Gold FM, însă are și alte activități, care îi aduc satisfacții și sume frumușele.

„Sunt «a working girl», am fost mereu, nu o să mă găsești stând degeaba. Realizator radio, narator pentru audiobook-uri, ţin cursuri la facultate sau pentru antreprenori.

Experiența anilor de radio și TV m-a ajutat să-mi creez un curs, care văd că funcționează, și sunt mulţumită de fiecare dată când primesc feedback bun”, a spus Raluca Moianu.

„Îmi petrec multe ore închisă în studio, cum s-ar zice «cu nasul în carte», pentru a-i da glas și a face din carte un audiobook. Uite, vezi, asta cu dublajul e încă pe listă. N-am dublat personaje de desene animate, dar mi-ar plăcea”, a mai spus ea, potrivit Playtech.ro.

De profesie este chimist fizician

Raluca Moianu a reușit în televiziune, dar mulți nu știu că aceasta este chimist fizician de meserie.

Raluca Moianu a fost atrasă în școală de matematică.

„Am făcut Liceul Sfântul Sava și apoi am absolvit Facultatea de Fizico-Chimie, sunt chimist fizician cu o specializare în Fizică Atomică. Eram în facultate când m-am apucat de radio și uite așa am ajuns la radio jurnalism”, povestea vedeta într-un interviu mai vechi pentru Libertatea.

În 2019 ea mai dezvăluia că deși a moderat diverse formate la Televiziunea Română sau la Kanal D nu duce dorul televiziunii.

Citește și Raluca Moianu, mărturisiri dureroase despre fostul soţ, care a murit de cancer: Durerea nu dispare, am nişte prieteni cu care joc „Trenuleţe”

„Eu formez oameni de televiziune acum, deci cumva nu pot să spun că îmi lipsește foarte tare. Dacă vine o propunere spre mine, o accept în cazul în care mi se potrivește. Dacă nu sunt potrivită, o să spun nu. Dar nu mi-e foarte dor, de ce să te mint”, a precizat ea, în urmă cu ceva timp.

DailyBusiness
Pfizer cere României despăgubiri de 500 de milioane de euro într-un proces privind vaccinurile anti-COVID
Spynews
Asemănarea dintre cele două crime care au zguduit România. Ce i-a făcut pe criminali să recurgă la un astfel de gest
Fanatik.ro
Dinamo Zagreb – FCSB 4-1 l-a îmbolnăvit pe Elias Charalambous: „Se simte foarte rău! E contagios”. Exclusiv
Capital.ro
Detalii neștiute până acum despre Călin Georgescu. Legătura pe care o are cu foști ofițeri ai serviciului secret al Armatei
Playtech.ro
Cea mai mare greşeală pe care o fac şoferii pe drumurile din afara localității. De asta primesc amenzi pe bandă rulantă
Adevarul
Autostrada cu tuneluri din vestul României, realizată pe jumătate. Câți metri au mai rămas de excavat din galerii
wowbiz.ro
Mario, adolescentul ucis în Cenei, și-a presimțit moartea?! Mesajele cutremurătoare pe care le-a postat pe internet înainte de tragedie: „Prietenul de azi, criminalul de mâine”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
(P) Rolul farmacistului în menținerea sănătății de sezon
iamsport.ro
A izbucnit în lacrimi când a vorbit despre relația cu Alex Pițurcă: 'A fost grav'. Ce a spus despre Victor Pițurcă
MediaFlux
Hidroelectrica, anunț important pentru clienți. Accesarea aplicației iHidro, afectată
stirilekanald.ro
VIDEO El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day