Ce mașină conduce Romina Gingașu. Soția lui Piero Ferrari: „Stilul meu 100%!”

Soția lui Piero Ferrari, Romina Gingașu, și-a cumpărat o mașină de aproape un milion de euro. „Stilul meu 100%!”, a scris Romina Gingașu pe Instagram.
Alina Costache
28 mart. 2025, 11:20
Ce mașină conduce Romina Gingașu. Soția lui Piero Ferrari: „Stilul meu 100%!”

Românca Romina Gingașu este soția lui Piero Ferrari (79 de ani), fiul nelegitim al lui Enzo Ferrari. Recent, românca și-a făcut cadou un bolid de aproape un milion de euro. Modelul este un Ferrari SF90 XX Spider.

„Stilul meu 100%!”, a scris Romina Gingașu pe Instagram.

Citește și: GALERIE FOTO Romina Gingașu, soția lui Piero Ferrari, a răbufnit după ce a aflat cât a cheltuit Klaus Iohannis pe avioanele private

Romina și Piero Ferrari s-au căsătorit în anul 2021 în Capri. Diferența de vârstă dintre cei doi este de 45 de ani.

„Nu sunt în buletin Ferrari, eu sunt Romina Gingașu. Nu am luat numele de Ferrari, deși suntem căsătoriți. Numele este marcă înregistrată și a fost decizia mea, altfel nu aș fi putut să fac nimic în viața mea după.

Citește și: Romina Gingașu, soția miliardarului Piero Ferrari, îl desființează pe Călin Georgescu: „Acest candidat-fantomă a sădit doar conflict între oameni”

Pe Piero îl ador, îl iubesc. Eu pentru Piero sunt capabilă de orice, iar când spun orice… înseamnă orice. Poate să aibă miliarde de euro, pentru că nu vor fi niciodată ale mele și ale niciunei alte soții, iubite sau etc… pentru că sunt ale lui.

(…) Între mine și Piero este o legătură foarte strânsă, care va fi pentru totdeauna și vreau să spun asta foarte clar. Nu o să devenim niciodată părinți. Este decis. Da, între noi am decis că nu vom deveni niciodată părinți. Eu nu vreau să am copii, iar la el nu mai este cazul. Eu am crescut fără tată. Nu pot să fiu egoistă și să cresc un copil fără tată”, declara Romina Gingașu în podcastul lui Cătălin Măruță.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Scene incredibile în Capitală! Tânăr, surprins încercând să se arunce în fața mașinilor! CAV de la Survivor a intervenit imediat
Fanatik.ro
Gigi Becali nu s-a uitat la bani! Noul transfer al FCSB, direct în topul celor mai bine plătiți fotbaliști din SuperLiga. Exclusiv
Capital.ro
Lumea filmului este în doliu. S-a stins un nume de referință al televiziunii americane. A fost legenda din spatele unor seriale urmărite de milioane de oameni
Playtech.ro
Țara în care tot mai mulți nemţi pleacă pentru salarii mai mari. Spun că o duc mai bine decât în Germania
Adevarul
Paradoxul imobiliar din România: vânzările scad, dar prețurile cresc. Gabriel Biriș: „Ne așteaptă o ajustare de durată, de circa 5 ani”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Bani pentru elevii care au obținut media 10 la examenele naționale! Ce sume ar putea primi absolvenții
iamsport.ro
400.000 de euro salariu pentru transferul verii la FCSB. Jucătorul a ajuns deja în România
MediaFlux
Cerere gratuită de informații privind pensia. Tot mai mulți români folosesc aplicația de la ASF
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România