CEARTĂ în direct: Pavelescu, nervos pe Becali: „Nu-ţi ridica fustele. Eu te-am scos din puşcărie”

Avocatul Aurelian Pavelescu şi Gigi Becali au avut, duminică, un schimb dur de replici, în direct la România TV, după acuzaţiile pe care patronul Stelei i le-a adus europarlamentarului PDL, Sebastian Bodu. Scos din sărite de jignirile lui Becali, Pavelescu i-a cerut să tacă şi să arate minim respect pentru că îi datorează libertatea.
Romania TV
21 oct. 2012, 13:54
CEARTĂ în direct: Pavelescu, nervos pe Becali:

Pavelescu l-a criticat pe Becali pentru că acuzaţiile şi jinirile la adresa lui Sebastian Bodu şi i-a cerut ca pe el să nu-l ameninţe.

Este inaccpetabil, Gigi, să spui despre un om că e homosexual când nu este adevărat. Nu se poate. Zici că eşti creştin, zici că ai familie şi ai fete în casă, şi ataci un om încercând să-l discreditezi ştiind că nu e aşa. Unde e moralitatea ta? Vreau să te opreşti şi nu vreau să fac o ceartă cu tine la televizor. Opreşte-te o dată. Circul pe care-l faci are o limită”, a spus Pavelescu.

Becali a rispostat, dezvăluind că Pavelescu a venit la el să-i ceară 25.000 de euro.

Te-am scos din puşcărie, fără mine erai în puşcărie. Limitează-te! Nu ţi-am cerut onorariu pentru puşcărie. Nu mai rîde. Abţine-te, te-am scos din puşcărie. Nu-ţi ridica fustele la televizor!”, a răspuns Pavelescu.

Becali: „Auzi ce minte. Nu ţi-e ruşine, mă, să minţi în halul ăsta. Eu aveam 20 de avocaţi şi aveam nevoie de tine care nu te înhiţeau nu înghiţeau judecătorii?”

„Nu mai vorbi în faţa mea şi respectă-mă şi vezi-ţi de treaba ta că erai acum în puşcărie. E ruşinos ce faci. (…) Vezi de treaba ta, cu gura ta, taci din gură, îmi datorezi libertatea. Nu mă mai jigni doar te-am avertizat. Te-am scos din puşcărie şi-mi eşti dator! Ştii bine că ai spus asta în puşcărie. Şi în faţa mamei tale ai spus asta şi mama ta ţi-a spus. Şi acum intri şi râzi, behăi la mine la televizor! Puţină decenţă!”, i-a cerut Pavelescu.

Taci din gură, papagalule„, i-a replicat Becali, după care şi-a luat la revedere: „Îl salut şi pe avocatul mic cu capul mare!”

Democrat-liberalul Sebastian Bodu a trimis o scrisoare bucureştenilor în care le cere să nu-l voteze pe Gigi Becali la alagerile parlamentare. „Votaţi pe oricine altcineva sau nu votaţi pe nimeni. E destul că există incompetenţă, chiul şi dezinteres faţă de actul legislativ. Nu aduceţi acum în Parlamentul României şi zerul mahalalei politice„, le solicită Bodu alegătorilor din Capitală.

În replică, Gigi Becali i-a spus europarlamentarului PDL că este aerian şi că a fost „măscăriciul clasei”.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Dacă faci atac de panică, folosește acest truc simplu! Te poate calma instant
Fanatik.ro
Cristi Balaj a dat verdictul după ce U Cluj a cerut penalty în prelungiri cu Dinamo Kiev
Capital.ro
Unde te distrezi în weekend? Cele mai importante evenimente din București, Cluj, Timișoara, Iași, Constanța și Craiova
Playtech.ro
O nouă taxă de aproape 1 leu pe litrul de carburant, în discuție la nivelul UE. România se opune măsurii
Adevarul
Conflict la vârful puterii în Ucraina. Sîrski îi răspunde lui Fedorov: „Datorită apărării Kievului, astăzi se pot ține briefinguri”. Budanov face un apel disperat la unitate
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Galați, găsită fără suflare în casa concubinului ei. Era moartă de două săptămâni
iamsport.ro
Ioan Andone și-a stăpânit cu greu lacrimile! Răzvan Lucescu: ”Pe tata nu îl mai pot suna, dar dacă aș suna pe cineva acum, ar fi nea Ando”
MediaFlux
1.500 de euro lunar pentru tineri. Domeniile disponibile și pentru absolvenții din învățământul profesional și tehnic
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România