Celebrul interlop Mircea Ursu, alias „Bodyguardul lui Dumnezeu”, se laudă cu protecţia generalului Stoica. „E ca tatăl meu!” VIDEO

Mircea Ursu, alis "Bodyguardul lui Dumnezeu", a postat mai multe filmulețe pe pagina sa de Facebook, în care se lăuda că petrece alături de generalul Dan Florin Stoica. Ursu este un fost luptător în cușcă și practicant de lupte greco-romane la Dinamo.
Filip Stan
02 sept. 2020, 13:37
Celebrul interlop Mircea Ursu, alias

Mircea Ursu a eliminat aproape toate postările în care apărea cu cel căruia îi spune „tatăl meu”, după ce a fost contacta de Libertatea, însă un clip a rămas ca dovadă.

„Recunosc, suntem prieteni. Ne-am relaxat în București. Sincer? Dați că generalul Dan Florin Stoica e un prieten foarte apropiat. E ca și tatăl meu. Atât vă pot spune”, a declarat Mircea Ursu pentru Libertatea.

ATAC MAFIOT organizat în cel mai mare mall din Capitală. Interlopii vor răzbunare pentru CRIMA de la Palatul Parlamentului VIDEO ŞOCANT

Dan Florin Stoica ar avea 57 de ani și ar fi a ajuns general la 38 de ani. Fost ofiţer de informaţii externe, a lucrat în structurile SIE și SRI, iar acum câţiva ani s-a pensionat, mai scrie Libertatea. SRI a refuzat să spună dacă e vorba despre un actual sau fost angajat.

Mircea Ursu a revenit şi a declarat că nu va recunoaște nicio declarație și că totul a fost o glumă: „Generalul m-a avertizat că nu mă mai ajută cu nimic. O să vedeți, o să vă dăm în judecată!”.

În imagini, pe o filmare se aude „Domnul general, vă iubesc!”. La o terasă din Centrul Vechi al Capitalei, Mircea Ursu plătește o dedicație unui lăutar, care spune în fața camerei că „e pentru domnul general Stoica”: „Cântă ceva pentru domnul general Stoica, de la SIE!”.

„Vă pupăm, cu tatăl meu, domnul general Stoica”, mai spuen Mircea Ursu, alias „Bodyguardul lui Dumnezeu”.

Mircea Ursu este un personaj cunoscut în lumea interlopă din București. Sportiv de performanță, a lucrat ca bodyguard pentru mai mulţi milionari, între care Marian Iancu, Ovidiu Tender şi Puiu Popoviciu. A fost ridicat de mai multe ori de autorități pentru diverse acte cu violență şi a lansat provocări pe internet pentru Mircea Nebunu, liderul Clanului Sportivilor, și pentru Nuțu Cămătaru.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Cine este mama copilului dispărut din Sibiu. Ce spun oamenii
Fanatik.ro
Ce lovitură a dat provincia în 2026 și cum le-a redus la tăcere pe FCSB, Rapid și Dinamo. De când nu s-a mai întâmplat așa ceva în fotbalul românesc
Capital.ro
Lege la bloc. Obligație clară pentru proprietari. Se obține autorizație pentru bucătărie. Lipsa documentelor duce la sancțiuni
Playtech.ro
Cât câștigă un polițist în România în funcție de vechime. Sindicatul Europol critică noua lege a salarizării
Adevarul
Trenul „Leon” fabricat la Electroputere Pașcani va transporta astronauți și experți aerospațiali, la 45 de ani de la zborul lui Dumitru Prunariu
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Momentul în care o mamă și copilul ei sunt loviți pe trecere de o mașină condusă de un șofer de 79 de ani, în Eforie Sud
iamsport.ro
Verdict acid în direct: ”Va fi un blat la baraj între FCSB și Botoșani! SuperLiga e cel mai stânjenitor campionat din lume”
MediaFlux
Horoscop 13 mai. Începe un nou capitol important pentru nativi. Zodiile care azi vor avea de câștigat
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi