CHEFI LA CUŢITE LIVE VIDEO ONLINE STREAM 4 septembrie 2022. Nebunie în prima ediţie, Irina Fodor o înlocuieşte pe Gina Pistol la prezentare

Lupta pentru amulete încinge spiritele în platoul show-ului culinar încă de la prima ediție, care are parte de multe surprize duminică seară.
Alina Costache
04 sept. 2022, 13:30
CHEFI LA CUŢITE LIVE VIDEO ONLINE STREAM 4 septembrie 2022. Nebunie în prima ediţie, Irina Fodor o înlocuieşte pe Gina Pistol la prezentare

CHEFI LA CUŢITE LIVE VIDEO ONLINE STREAM 4 septembrie 2022. Irina Fodor prezintă primele ediții ale emisiunii, rol pe care l-a preluat atunci când Gina Pistol a fost diagnosticată cu COVID-19. Iar Gina revine în edițiile ulterioare, însoțindu-i pe concurenți și jurați până în finală. Printre noutățile care fac competiția și mai savuroasă se numără și decorurile schimbate în toate zonele de defășurare a show-ului, dar și jocurile din culise, care acum devin adevărate întreceri cu o miză foarte importantă pentru jurați.

Totodată, fiind vorba despre sezonul care sărbătorește un deceniu de succes al celor trei Chefi, invitații speciali nu vor lipsi – vizita lui Martin Jordan, sosia lui Gordon Ramsay, fiind doar unul dintre cele mai așteptate momente ale acestui sezon.

Sezonul 10 Chefi la cuțite începe la Antena 1 cu o premieră maraton în 4 ediții consecutive: în această seară, de la ora 20:00, și luni, marți și miercuri, 5, 6 și 7 septembrie, de la ora 20:30.

Iubita lui Scărlătescu face show la Chefi la cuţite. L-a luat la roast pe jurat: „La câte relaţii pasagere a avut Cătălin, puteţi să îi acordaţi titulatura de Gara de Nord”
Este un sezon în care ambițiile celor trei Chefi, Sorin Bontea, Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu, sunt mai mari ca oricând, fiind vorba de întrecerea care marchează 10 ani de când alcătuiesc trio-ul de senzație al gastronomiei românești. Iar lupta pentru prima amuletă a sezonului dovedește asta din plin: jurații și-au pregătit cuțitele și mai ascuțite și intră în arena culinară cu strategii noi.

Chefi la cuţite, cele mai bune momente aici

”Este o amuletă spectaculoasă, care va aduce o întreagă nebunie!”, declară Cătălin Scărlătescu în prima ediție Chefi la cuțite, imediat după dezvăluirea importantului avantaj pus în joc. Dornic să câștige cea dintâi înfruntare, Chef Bontea recurge la o soluție care aprinde spiritele în platoul Chefi la cuțite.

CHEFI LA CUŢITE LIVE VIDEO ONLINE STREAM 4 septembrie 2022. Ce se întâmplă în prima ediție „Chefi la cuțite”, sezonul 10. Jean de la Craiova le gătește juraților: „Dacă ar fi venit cu mine soția, câte capace mi-aș fi luat”

Dacă lupta pentru amuletă le pune nervii la încercare celor trei Chefi, audițiile pe nevăzute le oferă surprize pe bandă rulantă încă de la început: de la farfurii spectaculoase la povești impresionante ale concurenților și de la combinații neașteptate de condimente și gusturi la invitați faimoși. Una dintre farfuriile jurizate în prima ediție poartă o semnătură celebră: Jean de la Craiova a acceptat provocarea de-a le găti Chefilor după doar câteva ore de… exerciții în bucătărie.

CHEFI LA CUŢITE LIVE VIDEO ONLINE STREAM 4 septembrie 2022. „Eu nu gătesc aproape deloc, dar am început să iau lecții. În primul rând, nu vreau să-mi dezamăgesc familia – pe soția și pe fiica mea. Pentru că mi-au zis: . Așa că sper să mă descurc. Dacă ar fi venit cu mine soția, câte capace mi-aș fi luat! Pentru că eu pe orice pun mâna, sparg sau stric”, a declarat el cu umor. Cum se va descurca artistul în bucătărie și care dintre Chefi va câștiga prima amuletă a sezonului telespectatorii vor afla în această seară, de la ora 20:00, la Antena 1, în prima ediție „Chefi la cuțite”.

Citeşte şi: Secretul lui Cătălin Scărlătescu. Cum reușește să își mențină greutatea, după ce a slăbit și s-a îngrășat la loc: „Mă lua amețeala pe stradă”

Dacă lupta pentru amuletă le pune nervii la încercare celor trei Chefi, audițiile pe nevăzute le oferă surprize pe bandă rulantă încă de la început: de la farfurii spectaculoase la povești impresionante ale concurenților și de la combinații neașteptate de condimente și gusturi la invitați faimoși.

Una dintre farfuriile jurizate în prima ediție poartă o semnătură celebră: Jean de la Craiova a acceptat provocarea de-a le găti Chefilor după doar câteva ore de… exerciții în bucătărie.

Participă și poți câștiga kit-uri de bucătărie marca Chefi la Cuțite

Pentru a se înscrie în concurs, participanții trebuie să aibă descărcată aplicația mobilă Antena 1 și să aibă un cont activ. În ziua de Duminică, 4 Septembrie, între orele 9:00 și 12:00 și 17:00 și 19:00, la fiecare interval de 30min în aplicație va fi pusa o întrebare de concurs la care userii trebuie să răspundă corect.

Organizatorul va pune la dispoziție participanților 3 variante de răspuns pentru fiecare întrebare de concurs, doar una dintre ele fiind cea corectă. Fiecare user care a dat al 10-lea răspuns corect, de la fiecare întrebare va fi desemnat câștigător al unui pachet de produse promoționale Chefi la cuțite.

Cele 10 premii acordate sunt compuse fiecare din cate 3 produse:
– Cuțitul Chefi la Cuțite, în valoare de 339 lei (TVA inclus)
– Șorț de bucătărie Chefi la Cuțite, în valoare de 79 lei (TVA inclus)
– Cântar de bucătărie Chefi la Cuțite, în valoare de 139 lei (TVA inclus)

Concurenta care participă la „Chefi la cuțite”, sezonul 10, pentru a-l cunoaște pe Florin Dumitrescu: „Am vrut să-l urmăresc și pe stradă”

Unul dintre acestea a fost oferit de o concurentă chiar în prima ediție a sezonului 10 „Chefi la cuțite”. „Visul meu e să-i cunosc pe Florin Dumitrescu și pe Petre Roman! Aici e puțină agitație și am emoții, pentru că acum o să-l văd pe Chef Dumitrescu. E și tinerel, frumușel”, a dezvăluit aceasta, înainte de a ajunge în platoul jurizării.

„Pentru tine am venit în seara asta! Trebuia să spun! Vă urmăresc de 12-13 ani!”, i-a declarat concurenta celui mai tânăr dintre jurați. „Noi trei suntem de 10 ani împreună. Dar pe mine mă urmărește de 13 ani, cine știe de ce…”, a fost replica lui Chef Florin Dumitrescu.

„Am vrut să-l urmăresc și pe stradă. A fost în Buziaș, n-am putut să ajung la el și am început să plâng. Eram în liceu atunci, acum sunt la facultate. Toată lumea vine pentru Cătălin… Normal că trebuia să vină cineva și pentru Chef Florin Dumitrescu! Când voi avea un copil și dacă va fi băiat, îi voi pune numele Florin”, a adăugat concurenta.

â

DailyBusiness
Fum alb la Vatican! Cardinalul protodiacon va ieși la balconul central pentru a anunța „Habemus Papam!”
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Bzi.ro
Analiză stilistică și simbolică a Primului Cuplu din Stat, făcută de Vladimir Tătaru: George Simion sau Nicușor Dan?
Fanatik.ro
Mesajul astrelor pentru zodii, duminică, 11 mai 2025. Berbecul vrea să se relaxeze. Bani pentru Capricorn
Capital.ro
A murit cea mai mare actriță și prezentatoare TV. A fost cea mai bună ființă de pe acest Pământ
Playtech.ro
Noua regulă în magazine valabilă începând cu 11 mai. Ce se schimbă la casa de marcat
DailyBusiness
Pe cine va vota Crin Antonescu în turul 2: Am pierdut singur și aleg liber! Refuz mobilizarea pentru o nouă „salvare a țării”
Adevarul
E timpul pentru o împăcare istorică? Cât de aproape de reconciliere sunt SUA și Uniunea Europeană
wowbiz.ro
Vești crunte despre fiul lui Ionel Ganea! Medicii au făcut anunțul cutremurător despre micuțul de doi ani, în urma accidentului de proporții, provocat chiar de tatăl lui. L-au resuscitat, a fost băgat în operație de urgență, dar ulterior...
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Spynews
EXCLUSIV. Imagini dureroase de la înmormântarea lui Mircea Cîmpeanu! Familia și vedetele își iau rămas bun | VIDEO
Evz.ro
Bancnotele care te ruinează. Băncile nu le mai primesc
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
kanald.ro
Culiță Sterp, implicat într-un accident pe autostrada. În ce stare se află artistul
Cancan.ro
Detalii uluitoare din căsnicia lui Dan Alexa! Gelozia l-a împins să-și verifice soția: a dat convorbirea pe speaker și... 😲
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Reguli noi privind reciclarea. Toată lumea trebuie să le respecte
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
stirilekanald.ro
Fiul lui Ionel Ganea se zbate între viață și moarte. Micuțul se află în comă indusă, iar medicii sunt rezervați: "Este ventilat mecanic"
Salariul minim crește din 1 mai 2025 și ajunge la 4.500 lei
MediaFlux
Noi precizări privind reducerea vârstei standard de pensionare. Cine sunt beneficiarii
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Un nou director în board-ul celei mai mari bănci românești