Ciolacu: N-o să fiu contracandidatul lui Sorin Grindeanu şi nici el nu va fi contracandidatul meu

Preşedintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a anunţat, luni, după CEx al PSD, referindu-se la o eventuală candidatură la şefia partidului, că n-o să candideze niciodată împotriva lui Sorin Grindeanu şi fost premier contra lui. 
Romania TV
10 feb. 2020, 15:10
Ciolacu: N-o să fiu contracandidatul lui Sorin Grindeanu şi nici el nu va fi contracandidatul meu

„N-o sa fiu contracandidatul lui Sorin Grindeanu, si nici el nu va fi contracandidatul meu. Asta am încercat să lamuresc de mult”, a spus Marcel Ciolacu, la finalul CEx. 

„Îmi place sa ma uit la istoria recentă şi să învăţ din greşelile altora chiar dacă deranjeaza sau nu. Cred că PSD trebuie sa fie condus de un om cu victorii. Nu e suficient sa revendici scaunul doar pentru ca ai vremelnic cea mai inalta funcţie din partid”, a continuat Marcel Ciolacu. 

Declaraţiile lui Marcel Ciolacu vin în contextul în care PSD Bucureşti şi-a anunţat public csusţinerea pentru Marcel Ciolacu la şefia partidului.

„Fiecare organizaţie susţine ce coleg consideră că se califică mai bine pentru această funcţie, dar nu cred că trebuie să demarăm o competiţie între noi, în calitate de colegi, cred că ar fi util să luăm o decizie consensuală şi cred că nu trebuie apară animozităţi la nivelul conducerii. Ambii colegi, şi domnul Ciolacu şi domnul Grindeanu sunt lideri politici puternici şi care pot contribui împreună la modernizarea PSD, fireşte alături şi de alţi colegi din ţară”, a spus primarul Capitalei.

În acelaşi timp, sunt şi organizaţii care spun că Sorin Grindeanu sau Vasile Dîncu ar fi potriviți să conducă partidul, potrivit România TV

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Cristiano Bergodi și-a ieșit din nou din minți! Scandal uriaș după Dinamo – U Cluj 2-1: italianul, ținut cu greu și eliminat!
Capital.ro
Ziua care va avea 25 de ore. De ce este atât de diferită trecerea României la ora de iarnă
Playtech.ro
Ai văzut pomi cu trunchiul învelit în alb? Motivul pentru care grădinarii fac asta toamna
Adevarul
Reclama românească în care Trump este ironizat subtil: „Nu se crede buricul pământului și nu provoacă conflicte”. Reacțiile internauților străini
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
Atacantul a refuzat oferta de la FCSB și a semnat cu rivala roș-albaștrilor pe un salariu mai mic: ”Dacă nu dădeam gol, mă dădea Becali afară!”
MediaFlux
Se dau pensii mai mari. După doi ani de suspendare, creșterea pensiilor e semnificativă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat