Claudiu Năsui dă verdictul: Demiterea lui Vlad Voiculescu, o victoriei a mafiei din Sănătate! A câştigat din nou

Ministrul Economiei vine cu o declaraţie dură după demiterea lui Voiculescu din funcţia de ministru al Sănătăţii., Claudiu Năsui cataloghează această decizie drept o victorie a „mafiei din sistemul de sănătate”
Alina Costache
14 apr. 2021, 16:30
Claudiu Năsui dă verdictul: Demiterea lui Vlad Voiculescu, o victoriei a mafiei din Sănătate! A câştigat din nou

Claudiu Năsui dă verdictul. Acesta spune că momentul care a dus la această decizie a fost cel în care a publicat toate datele despre centrele de vaccinare.

Claudiu Năsui dă verdictul: Demiterea lui Vlad Voiculescu, o victoriei a mafiei din Sănătate! A câştigat din nou

„Înainte să îl judecăm pe Vlad pentru «lipsa de comunicare», haideți să vedem ce a declanșat linșajul mediatic, și aici nu acuz media, ci pe cei din afara lor, care găsesc în televizor o tribună de la care își promovează interesele. Momentul zero a fost transparentizarea punctelor de vaccinare. Acelea la care aveau acces doar conectații și familiile lor. Justiția a zis deja că inițiații au sărit peste rând. Bătându-și joc de toți românii. De oamenii care au înțeles perfect că trebuie să se vaccineze, vor să se vaccineze și nu au unde”, a scris Claudiu Năsui pe Facebook.

Acesta spune că Voiculescu a fost înlăturat și pentru că pregătea „concursuri pe bune pentru CNAS (o instituție a statului român mai bogată decât majoritatea ministerelor)”. „Mafia din sănătate a câștigat și azi. A câștigat pe linie toate luptele, nu ne mirăm.

Citeşte şi: Florin Cîţu, după demiterea lui Voiculescu: Această coaliţie s-a constituit în urma votului românilor, nu în jurul unor persoane

Presiunea infernală la care a fost supus Vlad Voiculescu a fost făcută de acest sistem, care, vă zic din proprie experiență, se urcă pe cadavre să rămână mufat la banii din taxele și impozitele plătite de fiecare om care lucrează în România. Bani ai nimănui, bani dați sub semnături din acest sistem grotesc”, consideră Claudiu Năsui. În final, Năsui îl numește pe Vlad Voiculescu o victimă a celor care se opun reformei și afirmă că cei care vor pierde în cele din urmă sunt cetățenii. „Doamnelor și domnilor, votanți ai coaliției sau nu, este de neînchipuit cât de greu e să faci reformă în acest stat. Vlad a încercat și, din păcate, s-a văzut în scurtă vreme înlăturat.

Citeşte şi: Ludovic Orban anunţă că PNL va continua să-l susţină pe Florin Cîţu în funcţia de premier, după ce USR-PLUS i-a retras sprijinul politic

DailyBusiness
Democrații cer demiterea lui Trump invocând pentru prima dată Secțiunea 4 a celui de-al 25-lea amendament
Spynews
Cosmin Zuleam, criminalul lui Adrian Kreiner, este adus azi în România din Inonezia. A fost condamnat la 30 de ani de închisoare
Fanatik.ro
Naomi Osaka, criticată dur pentru intrarea spectaculoasă de la Australian Open. Cine o atacă pentru apariție
Capital.ro
S-a stins un actor legendar. Toată lumea îl plânge. E doliu în lumea filmelor: A fost întotdeauna un adevărat maestru
Playtech.ro
Când se încălzeşte vremea în Bucureşti: prognoza meteo până la final de ianuarie, conform Accuweather
Adevarul
Fiul de miliardar o ține în joc pe Simona Halep. Fosta campioană, implicată în organizarea turneului de la Cluj
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Filmul crimei din Timiș, unde Alin a fost înjunghiat de prieteni și apoi îngropat în curtea unei case. Motivul halucinant pentru care i-ar fi luat viața
iamsport.ro
Tranzacție uriașă: un colos cu active de 116 miliarde de euro vrea să cumpere fosta firmă a membrului Generației de Aur!
MediaFlux
Se taie pensiile românilor. Cine vor fi cei afectați în februarie
stirilekanald.ro
El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day