Coletele de la Emag sunt atacate de şoareci: „Ce m-a deranjat şi m-a enervat cel mai tare este că au scos şoricelul din cutie şi au trimis coletul”

Mai mulţi internauţi au reclamat în ultimele zile faptul că au primit colete, comandate de pe platforma Emag, roase de şoareci. În mod ciudat, articolele în cauză sunt numai clăpari de ski.
George Russo
25 ian. 2021, 22:44
Coletele de la Emag sunt atacate de şoareci:

Coletele primite de schiori au fost fotografiate şi postate pe grupuri specializate de pe Facebook, din imagini fiind evident că ambalajele şi chiar articolele au fost roase de şoareci.

„Luati de la eMag cu incredere. Am crezut ca am gasit mega deal la boots Salomon la 480 ron. Ce m-a deranjat si m-a enervat cel mai tare este ca au scos soricelul din cutie si au trimis coletul.”, a spus, sarcastic, unul dintre clienţii care au postat imagini cu clăparii stricaţi de rozătoare.

„A mai postat cineva dar cu clapari de schi alpin. Era și soricelul mort in cutie, acum vreo 2 săptămâni cred.”, a adăugat unul dintre comentatori.

Coletele conţin şi surprize neplăcute

O femeie de 64 de ani din Galați s-a împrumutat pentru a putea plăti în rate un telefon de marca iPhone, însă a fost păcălită într-un mod foarte urât.

Femeia a făcut un contract pentru a plăti în rate un telefon iPhone de 6.700 de lei. Pentru că în magazin nu era pe stoc, l-a comandat acasă. Atunci când a venit, a desfăcut cutia și a avut parte de o surpriză neplăcută. Înăuntru nu se afla telefonul, ci a găsit cuie și șuruburi.

Nepotul femeii a filmat întreaga experiență și  a postat clipul video pe rețelele sociale.

„Salut, băieţi. Avem un unboxing la iPhone. De 512 GB, golden. Revin când îl deschid. Cam aşa arată cutia. Ia să vedem. Auuuu. Staţi aşa. Ne-am luat țeapă”, spune acesta, pe filmare.

„A venit curierul la uşă, i-a dat telefonul, cutia, aşa. A intrat în casă, curierul a plecat. Când să desfacă cutia, ce a găsit în cutie? A găsit şuruburi, nituri, cuişoare. Jumătate de cutie, un pumn, aşa”, a povestit și Elena Pepene, păgubita.

Citeşte şi: Prima instituţie din România care renunţă la aplicaţia WhatsApp. Care este motivul

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
„Țintă necooperantă!” Ce s-ar întâmpla dacă avionul lui Vladimir Putin ar pătrunde în spațiul aerian al României. Răspunsul lui Radu Miruță, noul șef al MApN
Capital.ro
Ce a schimbat, de fapt, Traian Băsescu în România. Dan Voiculescu îl judecă peste ani: O catastrofă irepetabilă
Playtech.ro
Ce nu este bine să faci între Crăciun și Anul Nou, potrivit tradiției
Adevarul
Serviciile ucrainene lovesc greu în armata rusă. Un avion-cheie a fost scos din luptă înainte de distrugerea submarinului din Novorossiisk
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Moartea tragică a tatălui lui Loți Bölöni. Drama a avut loc la meciul legendarului fotbalist: ”Am vrut să îi spun asta, dar nu am îndrăznit. Cred că undeva sus ți-e scrisă soarta”
MediaFlux
Anunț oficial cu privire la salariul minim. Cine va suporta noile taxe
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend