Condamnaţi la închisoare, după ce au fost prinşi făcând sex pe bancheta unui taxi

O englezoaică foarte bogată şi un irlandez, aflaţi în Dubai, au fost condamnaţi la închisoare pentru trei luni, sub acuzaţia că au întreţinut relaţii sexuale pe bancheta din spate a unui taxi, deşi testele ADN efectuate au demonstrat contrariul, relatează independent.co.uk.
Romania TV
22 nov. 2012, 18:21
Condamnaţi la închisoare, după ce au fost prinşi făcând sex pe bancheta unui taxi

Când au depus mărturie la tribunal, în octombrie, Conor McRedmond şi Rebecca Blake, consultant în domeniul recrutării cu venituri de 100.000 de lire sterline pe an, au negat că ar fi vinovaţi de „încălcare a onoarei prin consimţire” şi de „comitere a unui act indecent într-un taxi”, scrie Mediafax.

Ei au pledat, totuşi, „vinovat” în privinţa acuzaţiei de consum de alcool în public.

La finalul procesului, cei doi au primit o pedeapsă de trei luni de închisoare cu executare, urmată de deportare, a declarat avocatul care i-a reprezentat. În plus, fiecare a primit o amendă de 3.000 de dirhami, echivalentul a 512 lire sterline.

Se pare că în ziua în care au fost reţinuţi, McRedmond şi Blake beau împreună de 10 ore, după ce se întâlniseră în barul unui hotel.

Şoferul taxiului pe care l-au luat după ce şi-au petrecut ziua astfel, Qaiser Khan, în vârstă de 29 de ani, a declarat că a văzut în oglinda retrovizoare că femeia îşi dăduse jos bluza.

Potrivit documentelor de la poliţie, Blake încălecase pe McRedmond şi „a gemut timp de două minute scoţând sunetele pe care le scoate o femeie în timpul actului sexual”.

Şoferul taxiului a tras pe dreapta când a văzut o maşină de Poliţie şi i-a făcut semn unui agent să vină până la maşină. Agentul de poliţie a declarat, la rândul său, că i-a văzut pe cei doi acuzaţi făcând sex în maşină şi a trebuit să ciocăne în geam, pentru a le atrage atenţia.

Acesta nu este un caz singular de conduită nepotrivită a vesticilor aflaţi în Emiratele Arabe Unite. În 2008, un cuplu de britanici au fost găsiţi vinovaţi de întreţinere de relaţii sexuale în afara căsătoriei pe o plajă din Dubai şi au fost, de asemenea, condamnaţi la trei luni de închisoare şi deportare, dar au reuşit să scape de detenţie în urma apelului.

Islamismul, religia oficială din Emirate, interzice consumul de alcool pentru musulmani, însă ceilalţi pot bea în majoritatea hotelurilor şi barurilor.

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
Cât stă, de fapt, băiatul lui Adi Mutu pe telefon. ”Briliantul” a dat cărțile pe față
Capital.ro
Ora de vară 2026 în România. Data când se schimbă ora în România. Se dă ceasul înainte cu o oră
Playtech.ro
Închiderea balcoanelor de la parter. Reguli de care să ţii cont în 2026
Adevarul
Ipoteză șocantă în cazul copilului căzut de la etajul 9: ce au observat vecinii înainte de moartea băiețelului de 5 ani
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Motivul ascuns al lui Donald Trump. Secretul din spatele războiului din Iran
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj