CRAIOVA – SEPSI 1-0 în etapa a 7-a din PLAY OFF LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

Craiova a trecut, luni, acasă, de Sepsi, cu 1-0, într-un meci din etapa a 7-a din play off Liga 1.

29 apr. 2019, 16:40

Alexandru Cicâldău a fost omul meciului. Mijlocașul a ratat prima mare ocazie a partidei în minutul 5, când a nimerit bara cu o lovitură de cap. Oltenii au continuat să aibă inițiativa, dar fără urmări pe tabelă. Golul a venit în minutul 55. Același Cicâldău a fost protagonist. A șutat din prima, de la peste 20 de metri. Mingea s-a oprit în vinclul porții.

CRAIOVA SEPSI 1-0 (0-0)

Cicâldău 57

CRAIOVA: Pigliacelli – Dimitrov, Kelic, Donkor, Bancu – Mateiu, Fedele (62 Drăghici), Cicâldău – Bărbuţ, A. Cristea (53 Fortes), Mihăilă (86 R. Baicu). Antrenor: Papură.

SEPSI: Fejer – Moura, Viera, Jovanovic (47 Rudol), O. Abud – Vaşvari, Karnitski – Nouvier (70 Mensah), D. Flores, Y. Hamed (58 Fl. Ştefan) – Tandia. Antrenor: Neagoe.