Criminalul doctoriţei stomatolog din Brăila a fost prins şi dus la audieri

Principalul suspect în cazul uciderii doctoriţei stomatolog Marina Gavril a fost prins şi dus la audieri. Este vorba despre un bărbat din Brăila.
Filip Stan
20 iul. 2024, 21:34
Criminalul doctoriţei stomatolog din Brăila a fost prins şi dus la audieri

Anchetatorii din Brăila au reușit să îl identifice pe presupusul asasin al doctoriţei stomatolog. Potrivit România TV, criminalul doctoriţei stomatolog Marina Gavril a fost prins pe stradă şi dus la audieri la sediul Inspectoratului de Poliţie Judeţean. Ulterior, el va fi dus la Parchetul de pe lângă Tribunalul Brăila.

Este vorba despre un bărbat din Brăila, un bărbat de etnie romă. La sediul Poliţiei au ajuns sâmbătă seara şi mai multe rude ale suspectului. Conform declaraţiilor rudelor sale, bărbatul este căsătorit şi are cinci copii, nu are un loc de muncă şi este recidivist, a mai fost închis în străinătate pentru furt. Soţia este plecată la muncă în străinătate.

Suspectul locuieşte pe strada pe care doctoriţa avea cabinetul stomatologic şi ar fi mers la stomatolgie să-şi scoată o măsea.

”Felicit poliţiştii judiciarişti şi criminalişti care au rezolvat dificilul caz de crimă de la Brăila, l-au identificat şi reţinut pe autorul crimei într-un timp remarcabil de scurt raportat la împrejurări”, se arată într-un comunicat de presă transmis, sâmbătă seară, de ministrul de Interne, Cătălin Predoiu.

Iniţial, pe lista se suspecţi se afla şi soțul doctoritei, dar în urma audierii lui acesta a fost exclus de pe lista de suspecți.

Doctorița stomatolog Marina Gavril, de 41 de ani, a fost injunghiata in cabinetul său stomatologic din Brăila, la terminarea programului de lucru. Singurul lucru disparut este telefonul victimei. Femeia fusese amenintata in ultimul timp, motiv pentru care isi cumparase un pistol cu bile.

Poliţiştii afirmau că ea avea urme de violenţă, fiind declanşată o anchetă.

”La data de 16 iulie a.c., în jurul orei 21:25, poliţiştii au fost sesizaţi prin apel 112 cu privire la faptul, că pe strada General Eremia Grigorescu din municipiu, o femeie ce prezintă urme de violenţă a fost găsită decedată, într-un cabinet stomatologic”, a anunţat Inspectoratul de Poliţie Judeţean Brăila.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Cea mai frumoasă fotbalistă face furori cu ipostazele în care se pozează. Cum îi înnebunește pe bărbați
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Este obligatoriu pentru românii care locuiesc la ultimul etaj. Amenzile pot ajunge până la 10.000 de lei
Playtech.ro
Cât câștigă un farmacist la Farmacia Tei în 2026. Rețeaua se extinde și caută personal
Adevarul
O asistentă medicală a murit după ce s-a operat de un furuncul. Familia suspectează că decesul s-a produs din cauza infecțiilor nosocomiale din spital
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Peste Anghel Iordănescu, Mircea Lucescu și Emeric Ienei! Medicul Generației de Aur a numit cel mai bun selecționer al României!: ”L-aș pune în vârful piramidei”
MediaFlux
Biblia și ”Planul Divin”, secretele lui Donald Trump. Nouă ore de rugăciuni pentru strategia militară a SUA
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi