Crin Antonescu îşi schimbă colegiul. Candidează la Teleorman în tandem cu Dragnea

Preşedintele PNL, Crin Antonescu, va candida la alegerile parlamentare pentru un mandat de senator într-un colegiu în judeţul Teleorman, în tandem cu Liviu Dragnea şi Marin Almăjanu, respectiv în colegiul numărul 2.
Romania TV
27 oct. 2012, 16:26
Crin Antonescu îşi schimbă colegiul. Candidează la Teleorman în tandem cu Dragnea

Colegiul în care va candida Crin Antonescu se suprapune cu colegiile de deputat în care vor intra în cursă Liviu Dragnea şi Marin Almăjanu la alegerile parlamentare din 9 decembrie, au declarat surse citat de Mediafax.

Preşedintele PNL Teleorman, Marin Almăjan, a confirmat candidatura lui Antonescu în acest judeţ, în cadrul unei intervenţii telefonice la România TV. „Am avut o întâlnire cu domnul preşedinte Antonescu şi am convenit ca dânsul să candideze la Telorman. Crin Antonescu a mai fost parlamentar de Teleorman în perioada 2000-2004 şi este foarte bine cunoscut de primarii PNL din judeţ”, a declarat Almăjan.

Iniţial, preşedintele PNL se hotărâse se intre în cursa pentru un nou mandat de senator în sectorul 3 din Capitală, după ce în 2008 a obţinut mandatul de senator în sectorul 1 din Bucureşti.

În colegiul din sectorul 3 în care se anunţase iniţial că va candida preşedintele PNL, ARD nu şi-a desemnat încă un candidat, variantele discutate fiind Viorel Cataramă şi Sandra Pralong.

DailyBusiness
Cât a ajuns să coste o franzelă albă după majorarea TVA-ului. Șeful ROMPAN anunță noi scumpiri: ”Prețul pâinii va mai crește. Avem impozite mai mari de plătit”
Spynews
Insula Iubirii. George Jaguarul, dezvăluiri din viața personală. Ispita, vânată de femei înainte să participe la emisiune: "Miere pentru albine"
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Primar din România, atacat de fostul edil al localității pe care o conduce: „Mi-e scârbă când te văd”. Video
Capital.ro
Doliu în televiziune. S-a stins cel mai cunoscut actor. Generații întregi l-au iubit și l-au urmărit
Playtech.ro
Ce religie are Ion Iliescu și cum a răspuns la întrebarea „Credeți în Dumnezeu?”. Răspunsul care l-a costat milioane de voturi
Adevarul
Lebensborn, iadul mamelor din Germania nazistă. Scriitoare: „Era o fabrică de carne umană“
wowbiz.ro
Anunț oficial! Cât vor fi bursele elevilor în anul școlar 2025-2026. Ministrul Educației a explicat care sunt criteriile de acordare: „Meritul trebuie să fie merit”
Evz.ro
Misterele alcoolului. De ce femeile se îmbată mai repede decât bărbații
Prosport.ro
FOTO. „Asta e artă”. Vedeta a renunțat complet la haine de ziua ei
kanald.ro
Cutremur în această după-amiază, în România! În ce zonă s-a produs seismul și ce magnitudine a înregistrat
Cancan.ro
Mariana, o româncă de 31 de ani, a fost împușcată mortal! Călău i-a fost chiar bărbatul pe care voia să-l ajute
Capital.ro
Umilință cruntă pentru Călin Georgescu. Mihai Bendeac îl face praf: În ce grad poate să își bată joc de analfabeții funcțional
StirileBZI
Veste bună pentru pensionari! Cine nu plătește CASS, chiar dacă are pensie de peste 3.000 de lei
stirilekanald.ro
El este Dragoș, tânărul de 19 ani ucis de un șofer beat, în Galați. Era pe motocicletă, într-o coloană de mașini, când a fost lovit mortal de un autoturism
Ilie Bolojan a vorbit cu primarii despre scăderea cheltuielilor: „Statul român nu mai are capacitatea financiară să susţină în continuare cheltuielile actuale cu administraţia publică”