Cristi Chivu: Mi-ar fi ruşine să fac un meci de retragere, nu am făcut performanţă la naţională

Fostul căpitan al naţionalei, Cristi Chivu, şi-ar fi dorit să evolueze împotriva Olandei şi nu crede că va juca vreodată pe Arena Naţională.
Romania TV
16 oct. 2012, 17:44
Cristi Chivu: Mi-ar fi ruşine să fac un meci de retragere, nu am făcut performanţă la naţională

Fostul căpitan al naţionalei, Cristi Chivu, s-a retras oficial din echipa reprezentativă pe 21 mai 2011, dar rămâne alături de tricolori, iar startul bun în campania de calificare la CM 2014 l-a bucurat foarte mult.

Fundaşul lui Inter şi-ar fi dorit totuşi să fie în teren în meciul cu Olanda şi regretă că nu va putea juca pe Naţional Arena.

Într-o declaraţie făcută pentru televiziunea Sport.ro, Cristi Chivu a subliniat: „Dacă batem Olanda facem un pas important pentru calificarea la Rio. Nu am jucat niciodată pe Naţional Arena şi nici nu ştiu dacă o voi face vreodată. Mi-ar fi ruşine să fac un meci de retragere, nu am făcut performanţă la naţională.

E foarte frumos să joci cu atâţia oameni în tribună. Orice jucător român îşi doreşte să joace într-un astfel de meci. Echipa cu care selecţionerul a jucat în Turcia a fost foarte bună, e greu să schimbi o formaţie care a jucat aşa bine„.

DailyBusiness
Cinci membri ai echipajului, salvați, după ce un elicopter și un avion de vânătoare ale Marinei SUA s-au prăbușit în Marea Chinei de Sud
Spynews
Halloween 2025: Idei de costume, decorațiuni și cum să organizezi o astfel de petrecere acasă
Fanatik.ro
Craiova – Rapid, meciul decisiv pentru Rădoi? “Cum poți să spui că jucătorii Craiovei nu au valoare?!”
Capital.ro
Adevărul despre apariția lui Călin Georgescu. Traian Băsescu l-a „citit” instant: Încerca de atunci să-și facă loc
Playtech.ro
Cum te pensionezi în România – documentele obligatorii care nu trebuie să lipsească și adeverințele
Adevarul
Apariție misterioasă la Cernobîl: câini cu blană albastră rătăcesc prin zona de excludere
wowbiz.ro
AVEM PRIMA REACȚIE a lui Irinel Columbeanu după ce Monica Gabor s-a întors în România: „Nici nu m-a...”
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, irezistibilă în noua reclamă! S-a încins atmosfera când a apărut în costum de baie
kanald.ro
A murit tatăl lui Andrei Ștefănescu! „Dumnezeu să te odihnească, eroul meu!”
Cancan.ro
Ce a făcut mulțimea când Principesa Margareta și Principele Radu au ajuns la sfințirea Catedralei Mântuirii Neamului
iamsport.ro
Uluitor! ”Singurul reproș” al lui Prunea pentru Gâlcă după victoria clară a Rapidului: ”De ce nu?”
MediaFlux
Bani în plus la pensie. Aproape un milion de vârstnici sunt beneficiari
stirilekanald.ro
Câtă durere! Alina a murit în urma unei crize de astm bronșic. Tânăra de 30 de ani era mama unei fetițe de 7 ani: „Oamenii ca ea nu se uită ușor”
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara