Cristian Boureanu are din nou probleme cu legea. De ce a intentat celebrul afacerist proces Poliției Rutiere

Celebrul afacerist Cristian Boureanu riscă să rămână fără permis. Acesta a deschis un proces împotriva Poliției Rutiere, susținând că a fost amendat ilegal.
Bianca Bocioacă
02 sept. 2022, 17:34
Cristian Boureanu are din nou probleme cu legea. De ce a intentat celebrul afacerist proces Poliției Rutiere

Cristian Boureanu a deschis un proces Poliției Rutiere

Afaceristul Cristian Boureanu susține că ar fi fost amendat ilegal pe data de 10 august de Poliția Rutieră. Pe lângă amendă, autoritățile vor să îi rețină și permisul de conducere.

Incidentul care l-ar putea lăsa fără permis l-a făcut pe afacerist să intenteze proces Poliției, acestuia fiindu-i greu să se despartă de mașina sa de lux, care îi asigură succesul pe plan amoros.

Citește și: Cristian Boureanu aruncă bomba! Încă vorbește cu Sebastian Vlădescu, bărbatul care l-a despărțit de fosta soție. „I-am mulțumit. Mi-a făcut un mare bine”

Afaceristul nu este la prima abatere

În luna martie a acestui an, afaceristul a fost condamnat la 4 ani și 3 luni de închisoare cu executare pentru trafic de influență. Spre bucuria afaceristului, decizia nu este încă definitivă. Fostul ministru, Sebastian Vlădescu, este și el vizat în același dosar.

„Condamnă inculpatul la pedeapsa cea mai grea de trei ani și șase luni închisoare, la care se adaugă un spor de o treime din totalul celorlalte pedepse stabilite de nouă luni închisoare, rezultând o pedeapsă finală de patru ani și trei luni închisoare, pe care inculpatul urmează să o execute în regim de detenție. Se dispune confiscarea specială a sumei de 2.111.799,71 euro de la inculpatul Boureanu Cristian Alexandru”, a decis instanța.

Citește și: Veşti proaste pentru Cristian Boureanu. Ce au decis judecătorii după accidentul pe care l-a comis beat, pe plajă

Moment de teribilism al lui Cristian Boureanu pe o plajă din Mamaia

Fostul Valentinei Pelinel nu este la prima abatere de acest fel, asta pentru că în anul 2017 un alt incident s-a petrecut pe litoralul românesc. Cristian Boureanu a furat un ATV, s-a plimbat cu el pe o plajă din Mamaia și a provocat un accident, care, din fericire, nu s-a soldat cu victime. Momentul de teribilism nu l-a costat pe afacerist nici mai mult, nici mai puțin de 63.000 de lei, conform click.ro.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Florinel de la Chefi la cuțite, scandal în avion cu o stewardesă! A primit interdicție
Fanatik.ro
Arbitrajul din România, din nou în finalele din cupele europene! UEFA a anunţat brigăzile
Capital.ro
„Perfect 10”: Nadia Comăneci și brandul francez Moreau Sport lansează prima linie de echipament sportiv sub semnătura campioanei
Playtech.ro
Orașele din România considerate cele mai „eco” din țară. Pentru ce au primit cele mai mari note în studiul european
Adevarul
Soldați ruși schilodiți în războiul din Ucraina au fost puși să defileze la o paradă de Ziua Victoriei
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă pentru milioane de români care merg în Grecia! O dronă încărcată cu explozibili a fost găsită pe o insulă populară
iamsport.ro
Gică Hagi, transfer interzis la o superputere a Europei: ”S-a supărat pe Valentin Ceaușescu”
MediaFlux
Moșii de vară 2026. Când pică sărbătoarea și ce tradiții se respectă în această zi
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi