Cristina Șișcanu, despre gestionarea banilor în cuplu: „Bărbatul trebuie să fie stâlpul casei și din punct de vedere financiar”

Cristina Șișcanu, despre gestionarea banilor în cuplu. Este una dintre cele mai populare vedete din România, bucurându-se de o comunitate numeroasă pe rețelele sociale, acolo unde este prezentă zilnic. Are o căsnicie frumoasă cu Mădălin Ionescu și nu ezită să dea din casă diferite detalii din viața lor, cum ar fi banii.
Alina Costache
19 apr. 2024, 16:43
Cristina Șișcanu, despre gestionarea banilor în cuplu:
Cristina Șișcanu, despre gestionarea banilor în cuplu

Cristina Șișcanu, despre gestionarea banilor în cuplu. Întrebată de o urmăritoare care variantă este cea mai bună, prezentatoarea a precizat că bărbatul ar trebui să fie capul familiei și să se preocupe inclusiv de partea financiară. Însă, admite că există situații diverse în care femeia poate contribui, la rândul ei, în ceea ce privește bugetul familiei.

Citește și: Cristina Șișcanu, victima escrocilor de pe internet: „Este o țeapă, o mare țeapă!”. Avertismentul vedetei pentru urmăritorii săi din online

Cristina Șișcanu, despre gestionarea banilor în cuplu

Nu cred că am putea institui o regulă. Diferă de la cuplu la cuplu și cred că atunci când există înțelegere și armonie, lucrurile astea nu neapărat se stabilesc, ci vin de la sine, dar, totuși, ca să dau un răspuns așa mai concret, cred că da, într-adevăr, bărbatul trebuie să fie stâlpul casei și din punct de vedere financiar, dar există situații în care femeia poate să câștige mai mult decât bărbatul.

Acum, dacă femeie câștigă foarte bine, nu e ok să nu contribuie și ea la bugetul familiei sau dacă vor să facă o investiție ea să nu vină cu nimic, dar dacă într-adevăr bărbatul este cel care vine cu cei mai mulți bani în casă, iar femeia are și ea un salariu acolo, poate și ea să contribuie cu lucruri mici, fie în ceea ce privește poate necesitățile copiilor sau să mai plătească o factură a utilităților, chestii de genul ăsta, așa mi se pare ok.”, a răspuns Cristina Șișcanu, pe rețelele sociale.

Cristina Șișcanu a izbucnit în plâns pe Internet

Prezentatorea TV le-a mărturisit fanilor că responsabilitățile au copleșit-o, iar faptul că nici măcar nu reușește să se odihnească bine a adus-o pe marginea prăpastiei.

Dacă voi credeți că viață mea este de divă și de răsfăț continuu, vă înșelați. Doamnele care mai spun: ‘Vai, ce mare lucru’, ce pot să spun… Vă spuneam săptămâna trecută cred că simt niște amețeli, că nu mă simt bine, probabil iarăși sunt în prag de burnout.

Acum merg repede spre televiziune. Am plâns, da. Am plâns ca să mă descarc de surmenaj, de oboseală. Dar am băut apă, o să iau un magneziu imediat ce ajung, pentru că am o emisiune cu un invitat care are o poveste destul de grea, greu de dus”, a spus Cristina Șișcanu.

DailyBusiness
ÎCCJ acuză Guvernul că pune presiune pe justiție după sesizarea CCR: „Procesele se soluționează în sala de judecată, nu în spațiul public”
Spynews
Casa Alinei Pușcaș s-a inundat! Prezentatoarea a golit apa cu gălețile: ”Nu am mai trăit așa ceva”
Fanatik.ro
Inna, mesaj emoționant la un an de la moartea lui Mihai Leu. Cântăreața nu l-a uitat pe legendarul sportiv
Capital.ro
Restricții privind accesul copiilor la rețelele sociale în întreaga UE. Anunțul este așteptat în septembrie
Playtech.ro
Copiii din România ar putea pierde accesul la TikTok, Instagram și alte rețele sociale. UE pregătește interdicția
Adevarul
Atunci când iadul s-a pogorât pe Pământ. Unul dintre cele mai terifiante cazuri de posedare din istorie, rămas deocamdată un mister științific
wowbiz.ro
Răsturnare șoc în cazul morții lui Radu Mărginean. Ce s-a descoperit la necropsie. Raportul medico-legal a fost finalizat
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
Dinamo încearcă să dea lovitura verii în SuperLiga! ”Câinii” negociază transferul fotbalistului de 2.000.000 de euro
MediaFlux
PAPARAZZI Ileana Badiu mai în formă ca niciodată după operație! Vedeta a trecut peste toate greutățile și a început să le care FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?