CSMS Iaşi – Dinamo Bucureşti, scor 1-1, în Liga I

Echipa Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-1), cu formaţia CSMS Iaşi, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii.

09 dec. 2012, 20:21

Gazdele au deschis scorul prin Straton, în primul minut de joc, dinamoviştii reuşind egalarea prin autogolul lui Tincu, din minutul 23.

1-0: Onofraş a fost lansat în partea dreaptă, a centrat în careu, Luchin nu a reuşit să respingă şi Straton a înscris în secunda 20 cu un şut de la 10 metri.

1-1: Dragoş Grigore a centrat din partea dreaptă şi Tincu a trimis cu capul din şase metri în proprie poartă.

CSMS Iaşi: Irimia – Creţu, Tincu, Avrămia, Vladu – Straton, Milea – Onofraş, Cl. Tudor (Cl. Ionescu ’82), Ţigănaşu – Pătulea (Herghelegiu ’70). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Dinamo Bucureşti: Bălgrădean – L. Rus, Luchin, D. Grigore, Pulhac – Boubacar (Scutaru ’67), Galchev – C. Matei (A. Cristea ’83), Dănciulescu, Curtean (Filip ’65) – Alexe. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Cartonaşe galbene: L. Rus ’59, Dănciulescu ’69.

Arbitri: Cristian Balaj (central) – Zoltan Szekely, Ovidiu Artene (asistenţi) – Adrian Cojocaru (rezervă).

Observatori: Corneliu Fecioru, Constantin Gheorghe.

La partida de la Iaşi au asistat aproximativ 1.000 de spectatori, dintre care 100 de fani dinamovişti.

Partida a început cu o întârziere de zece minute.

Asistentul Zoltan Szekely, aflat la ultimul meci din carieră, a fost premiat şi a primit flori de la căpitanii celor două echipe.