Cu ce pensie trăiește Jean Paler în 2025. Actorul o duce din ce în ce mai greu: „M-am obișnuit să nu fie”

După ani de zile în care a fost pe scenă, Jean Paler a ajuns să trăiască lunar dintr-o pensie modestă. Actorul se descurcă din ce în ce mai greu, după scumpirile din ultima perioadă. Însă, spune că nu se plânge și s-a obișnuit să nu aibă pâine pe masă multe zile la rând.
Alina Costache
18 iun. 2025, 09:40
Cu ce pensie trăiește Jean Paler în 2025. Actorul o duce din ce în ce mai greu:
Cu ce pensie trăiește Jean Paler în 2025

Jean Paler este unul dintre cei mai cunoscuți actori din România, iar în ultima perioadă, a tot avut probleme de sănătate. Chiar dacă medicii i-au recomandat să stea liniștit, a continuat să urce pe scenă, pentru că acolo se simte cel mai bine.

Jean Paler încasează o pensie de 840 de lei, o sumă destul de mică pentru prețurile pe care le avem. Cu toate astea, actorul nu se plânge și încearcă să se descurce cum poate.

Nu sunt singur, au grijă de mine, iar eu sunt genul de om care foarte rar mă plâng. De exemplu, dacă se întâmplă să rămân fără pâine trei-patru zile, sincer vă spun că nici nu m-am gândit că „Ce mă fac?”. M-am obișnuit să nu fie, depinde cât ești de rezistent, depinde cât știi să lupți cu viața sau cu întâmplarea respectivă. Am iubit liniștea, iubesc liniștea, pictez și lucrez foarte mult.”, a spusJean Paler, la Viața fără filtru.

Cel mai mare ajutor al lui Jean Paler este chiar fiica sa. O bună perioadă de timp, aceasta a locuit în Arizona, însă de dragul tatălui, a decis să se mute în Sibiu.

Citește și: Jean Paler îi desfiinţează pe Mihai Bendeac şi Mihai Bobonete. „Pornografie, vulgaritate! Dacă ar fi existat şcoală mai multă, nu se ajungea aici!”

Cine este femeia care i-a pus capac lui Jean Paler

Actorul a împărtășit că a fost extrem de îndrăgostit de o femeie, însă legătura lor s-a destrămat din cauza faptului că partenera sa petrecea excesiv de mult timp pe platformele de socializare, ceea ce l-a afectat pe Jean Paler. Și nu s-a oprit aici!

La un moment dat, actorul a decis să verifice corespondența pe Facebook și a descoperit că iubita sa îl înșela. Fără să ezite prea mult, el a pus capăt imediat relației, chiar dacă simțea o iubire profundă pentru ea.

M-am despărţit de iubită. A greşit şi nu a mai fost să fie. Era o tipă bolnavă de Facebook. Aşa am găsit-o, aşa am lăsat-o. Îi plăcea mai mult la Facebook decât să aibă o familie. După doi ani, am prins-o eu fără vrere. Am deschis pagina ei de Facebook şi am văzut că-i spunea unuia că-l pupă, că-l aşteaptă la cafea şi ăla venea la cafea.

Eu am vrut s-o iau cu tot cu copil. Pusesem foarte mult suflet în copilul ăla. Ea ţine partea ei că ea nu a greşit, că ea doar postează şi se uită pe site-uri de modă. Îmi pare rău că ţin foarte mult la ea şi am ţinut foarte mult la relaţia cu ea şi la copilul ei. Am vrut să mă mut cu ea şi cu copilul. Dar, a greşit foarte mult”, a mărturisit Jean Paler.

DailyBusiness
Dorian Popa, condamnat la închisoare cu suspendare după ce a fost prins drogat la volan în 2023
Spynews
Francisca și Tj Miles vor deveni părinți! Primele imagini cu burtica de graviduță a artistei | VIDEO
Fanatik.ro
Câți copii are, de fapt, Gabi Tamaș. Fostul jucător participă la Asia Express alături de Dan Alexa
Capital.ro
Dezvăluiri din dosarul lui Călin Georgescu. Au existat negocieri directe cu Rusia. Procurorul General: Există dovezi
Playtech.ro
Cum să gătești ceapa de două ori mai repede și cu o aromă mult mai intensă. Oamenii de știință spun ca ai nevoie de un singur ingredient
Adevarul
Lupul care a înfiorat un sat ascuns în munți, răpus de o femeie. „Era ceva necurat cu el. Avea trăsături de om”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Românii nu vor mai putea să circule pe Transfăgărășan dacă nu achită taxa de acces
Cancan.ro
Cum își 'negociază' Toto Dumitrescu pedeapsa, după 6 ore de audieri. Imagini cu fiul lui Ilie Dumitrescu în custodia Poliției!
iamsport.ro
A doborât recordul mondial, însă nu l-a impresionat pe Radu Banciu: ”Ăla e numărul 1”
MediaFlux
ANAF nu iartă pe nimeni. Fiscul cere ajutorul oamenilor ca să facă rost de bani
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor