Cu cine stă Liviu Dragnea în celulă, în închisoare. Irina Tănase, logodnica fostului lider PSD, a făcut dezvăluirea

Irina Tănase, logodnica lui Liviu Dragnea, a dezvăluit cu cine stă fostul șef PSD în celulă, în Penitenciarul Rahova, unde își ispășește pedeapsa.
Claudia Simion
07 iun. 2021, 20:32
Cu cine stă Liviu Dragnea în celulă, în închisoare. Irina Tănase, logodnica fostului lider PSD, a făcut dezvăluirea

Irina Tănase, logodnica lui Liviu Dragnea, a dezvăluit cu cine stă fostul șef PSD în celulă, în Penitenciarul Rahova, unde își ispășește pedeapsa.

„Subiectul e foarte delicat, cel legat de condițiile din penitenciare. El stă în celulă cu încă trei domni, într-o cameră mică. Problema cea mai mare e lipsa de lumină și faptul că sunt constant între betoane, indiferent cum ar fi. Iarna este foarte rece, deoarece e o problemă cu încălzirea. În sistemul penitenciar, ultima problemă e bunăstarea deținutului, pe nimeni de acolo nu interesează problema asta.

Nu aș vrea să intru foarte mult în detalii, însă un aspect esențial ar fi acela că toată lumea ar trebui să înțeleagă că acești oameni sunt acolo pentru că sunt privați de libertate. Ei nu sunt duși spre a fi exterminați, torturați și chinuiți. Pedeapsa lor e de privare de libertate. Condițiile sunt rele și mai rele sunt abuzurile care în cazul nostru au fost și publice”, a precizat logodnica lui Liviu Dragnea la Antena 3.

Irina Tănase: „Sunt şase luni în care Liviu Dragnea a stat 23 de ore în cameră închis, cu dureri, fără măcar un tratament care să-i calmeze durerile”

„Sunt şase luni în care el a stat 23 de ore în cameră închis, cu dureri, fără măcar un tratament care să-i calmeze durerile. Când ne loveam de aceste abuzuri, întrebam care e motivul pentru care nu se respectă legea. Aşa era ordinul. Nu înţeleg această nevoie de răzbunare şi de a-l chinui”, a afirmat Irina Tănase.

„A avut un tratament diferit faţă de alţi deţinuţi, dar nu în sens pozitiv. La garaj, deşi era singurul inginer auto, nu putea să lucreze ore suplimentare. I se făceau percheziţii în camera lui. În mod normal se fac percheziţii pe întreaga secţie. La el se întâmpla strict el personal, camera lui. A mai avut tot felul de şicane. A avut perioade în care nu a putut să vorbească cu avocaţii”, a adăugat ea.

DailyBusiness
Cine l-ar putea înlocui pe premierul britanic Keir Starmer, dacă scandalul legat de Epstein va pune capăt mandatului său
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Lovitură grea pentru FCSB. Cât va lipsi, de fapt, Ngezana din echipa lui Gigi Becali. Exclusiv
Capital.ro
Doliu în muzica populară din România. S-a stins o mare cântăreață. Toată lumea a iubit-o
Playtech.ro
Cum se calculează pensia în Germania: calcul detaliat pentru cei care au lucrat doar 5 ani
Adevarul
Capcana armistițiului în Ucraina. Visul lui Zelenski versus termenul american din iunie: „Asta e lecția de care trebuie să ținem cont”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cântăreața de muzică populară Mihaela Cojocaru s-a stins din viață la 52 de ani: „Nu cred așa ceva”
iamsport.ro
”O firmă imensă” din România, în negocieri pentru preluarea Stelei: ”Am asistat la discuții”
MediaFlux
Saturn intră în Berbec pe 14 februarie, chiar de Ziua Îndrăgostiților! Cele două zodii care se vor îndrăgosti iremediabil
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj