Cum a reușit Andreea Bălan să treacă peste divorțul de George Burcea și să-și crească singură cele două fetițe: „Mi-am făcut un grup de suport”

Andreea Bălan a avut de depășit una dintre cele mai dificile perioade din viața ei, divorțul de George Burcea, tatăl fetițelor ei, și să se obișnuiască cu gândul că va trebui să le crească singure pe micuțe.
Alina Costache
13 aug. 2022, 23:36
Cum a reușit Andreea Bălan să treacă peste divorțul de George Burcea și să-și crească singură cele două fetițe:

Nu i-a fost deloc ușor. A pus capăt căsniciei la doar câteva luni după nuntă. Andreea Bălan a mărturisit că a avut nevoie de timp să reușească să treacă peste despărțire și să se repună pe picioare pentru a fi cât mai prezentă în viața fetițelor ei, Ella și Clara.

După ce s-a despărțit de George Burcea, Andreea Bălan a rămas singură cu cele două fetițe și cu programul artistic extrem de încărcat. Prietenii și familia au ajutat-o pe artistă să-și găsească echilibrul pentru a face față.

„Eu mi-am făcut un grup de suport, patru oameni, cărora le-am zis că m-am despărțit și timp de patru luni i-am sunat pe toți pe rând, am văzut asta în filme. În fiecare zi îi luam la rând, le ziceam aceleași lucruri. După astea patru luni de zile mi-am trecut dintr-o dată.

Cu toții avem nevoie de prieteni foarte apropiați, care trebuie să fie lângă tine, pentru o perioadă limitată. Cam asta aș sfătui, alege doi, trei prieteni și vă dați un termen de două-trei luni”, a declarat cântăreața.

Un alt moment greu a fost la vârsta de 27 de ani, când s-a despărțit de Keo. Cei doi erau împreună de mulți ani, însă totul s-a încheiat atunci când artista a aflat că este înșelată.

„Am avut depresie la un moment dat, la 27 de ani. M-am trezit, aveam o relație minunată, am avut o relație de opt ani foarte frumoasă, începusem să câștig și financiar, începusem să fie bine, aveam o carieră stabilă deja, scosesem albume, piese. Spuneam că sigur dacă albumul va avea succes, o să fiu fericită, sigur dacă relația mea o să meargă bine, o să fiu fericită. Dacă o să îmi cumpăr un apartament o să fiu fericită. La 27 de ani le aveam, dar fericirea nu a venit, pentru că eu le căutam în exterior. Atunci mi-am dat seama că trebuie să cauți în interior. Și că dacă nu lucrezi cu tine și nu-ți vindeci traumele din copilărie, de fapt tot timpul vei avea acest gol interior”, a mărturisit vedeta.

Citește și Ramona Olaru, în culmea fericirii! A fost cerută de soție de Cătălin Cazacu. Cât a costat inelul cu diamante pe care l-a primit

Citește și Florin Salam, declarație video despre problemele sale de sănătate: „Luați în serios situația cu Covidul. Nu știi niciodată când poți să cazi”

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Mâncarea favorită a lui Mihai Rotaru! Mitică Dragomir, uimit: “Nu știam! E cea mai bună bucătărie din lume la ora asta?!”
Capital.ro
Elena Udrea primește o lovitură grea de la ANAF. Fiscul îi vinde terenurile. Cât costă proprietățile sechestrate
Playtech.ro
Pensionarii români care trăiesc în străinătate pot pierde asigurarea medicală din România. Ce trebuie să facă în termen de 15 zile
Adevarul
Cum a schimbat creșterea TVA pentru locuințe noi piața imobiliară. „Oamenii sunt mai atenți la calitatea proiectului, la reputația dezvoltatorului”
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Aurelia, o arhitectă de 30 de ani din Timișoara, a fost găsită moartă în râul Bega. Telefonul fetei, abandonat pe malul apei
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
O nouă sărbătoare națională. Zi liberă pentru „Ziua Mircea Lucescu”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi