Cum a reușit Paula Seling să slăbească peste 10 kilograme. Alimentele la care a renunțat definitiv: „Nu mai consum deloc”

La 46 de ani, Paula Seling arată foarte bine, însă, în urmă cu ceva timp, a avut probleme cu greutatea. Artista a dezvăluit cum a reușit să slăbească peste zece kilograme și care sunt alimentele pe care nu le mai consumă deloc de câțiva ani.
Alina Costache
02 oct. 2025, 08:38
Cum a reușit Paula Seling să slăbească peste 10 kilograme. Alimentele la care a renunțat definitiv:
Cum a reușit Paula Seling să slăbească peste 10 kilograme

Paula Seling a fost dintotdeauna o persoană discretă, însă anumite lucruri nu se ferește să le dezvăluie. Recent, a mărturisit că mereu a fost atentă la ceea ce mănâncă, însă acum a luat o decizie drastică.

Citește și: Paula Seling vrea să recăsătorească? Anunțul ei a uimit pe toată lumea: „Mă bucur de viață”

Paula Seling a renunțat la zahăr și la carne

Cântăreața a renunțat definitiv la zahăr, mai consumă dulciuri vegane, dar destul de rar. Mai mult decât atât, de 15 ani, nu mai mănâncă niciun tip de carne sau produse de origine animală.

Am renunțat la zahăr definitv. Am renunțat la carne și orice produse de origine animală de 15 ani. Am renunțat la dulciuri, rareori consum dulciuri vegane, bazate pe semințe, pe fructe”, a declarat Paula Seling, potrivit Click.

Pe lângă faptul că este atentă la alimentație, vedeta merge și la sală, însă acum a luat o pauză din cauza unei intervenții la umăr. În urmă cu aproximativ două luni, a suferit o fractură la claviculă și a ajuns pe masa de operație.

Nu știu dacă am un secret, pur și simplu mă bucur de fiecare clipă! Pe mine muzica mă ține în formă. Încă din liceu au fost mereu atentă la ce mănânc și am făcut destul de mult sport pentru că am înțeles că e necesar.

Între timp, a început să-mi placă și mă simt nefiresc dacă nu practic sporturi. Mă plimb mult, merg și la sală. Acum aștept să mă refac după operația la umăr ca să reiau mersul la sală și înotul cu fiica mea”, a mai spus Paula Seling.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Care a fost prima afacere a lui Ion Țiriac în România. Ideea genială a miliardarului: ”M-a ajutat foamea”
Capital.ro
Legătura dintre Călin Georgescu și SIE. Traian Băsescu: Am discutat cu el, mi-am dat seama
Playtech.ro
Cum eviți o amendă usturătoare în giratoriu cu semafor – ce se întâmplă dacă pleacă doi șoferi pe verde
Adevarul
De la cioban la milionar: ascensiunea impresionantă a afaceristului acuzat că ducea mita cu elicopterul
wowbiz.ro
Mariana Moculescu și-a făcut apariția la priveghiul lui Horia Moculescu, chiar dacă anunțase că nu va participa! Preț de câteva momente, a dat la o parte toate neînțelegerile și și-a îmbrățișat fiica
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
O adolescentă de 17 ani a fost găsită strangulată într-o locuință din Galați. Suspectul acestei fapte a fost înjunghiat de un alt bărbat
iamsport.ro
Presa din Ungaria nu a menajat naționala României: ”Cei mai slabi!”
MediaFlux
Primele imagini de la înmormântarea lui Horia Moculescu. Artiștii veniți la Cimitirul Bellu VIDEO și FOTO
stirilekanald.ro
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume