Cum arată casa din Pipera în care locuiește Mugur Mihăescu. Vila estimată la valoarea de 800.000 de euro are piscină interioară și gazon pe acoperiș

Mugur Mihăescu locuiește alături de soția sa, Rodica, într-o vilă din Pipera. Cei doi au început să o construiască în anul 2004.
Alina Costache
09 mart. 2024, 14:06
Cum arată casa din Pipera în care locuiește Mugur Mihăescu. Vila estimată la valoarea de 800.000 de euro are piscină interioară și gazon pe acoperiș
Cum arată vila de 800.000 de euro în care locuiește Mugur Mihăescu

Mugur Mihăescu locuiește, alături de soția lui, Rodica Mihăescu, într-o vilă din Pipera estimată la valoarea de 800.000 de euro. Acum 3 ani, actorul avea în plan fie să o vândă, fie să o înxhirieze. Motivul îl rostise chiar el, spunând despre casă că „i-a rămas mare”, după ce fiica sa, Ivona, s-a mutat în Marea Britanie.

În 2004, Mugur Mihăescu începuse, alături de soția lui, să pună cărămidă peste cărămidă, pentru a ridica vila dintr-un cartier select din Pipera. Anii au trecut, iar în pandemie actorul își arătase intenția de a se muta din casa respectivă.

Citește și: Răzvan și Irina Fodor trăiesc într-o casă ca în filme. Iată cum arată vila cu două etaje

Vila din Pipera ar fi estimată la 800.000 de euro. Proprietatea de câteva sute de metri pătrați a fost amenajată după bunul plac, fiind îngrijită de toată familia. Mai mult, casa are gazon pe acoperiș, dar și o grădină generoasă.

În timp, casa a mai suferit câteva modificări, aspect despre care a vorbit chiar actorul. Vila în care locuiește Mugur Mihăescu are mai multe camere și băi, dar și o sufragerie cu șemineu. Au ales să amenajeze o piscină interioară, iar grădina generoasă este plină de copaci și flori.

Actorul a ales să aibă grijă de o livadă, dar și de o grădină unde sunt cultivate legume. La ultimul nivel al imobilului, unde este zona de terasă, actorul a ales să pună gazon. Totodată, acesta a precizat că a asfaltat 330 de metri de stradă, alături de câțiva vecini, însă, în acte, figurează că ar fi fost reabilitată de primărie.

„Am gazon și pe casă. Văzută de sus, casa mea este doar o pată verde. Nu are acoperiș, la ultimul nivel este o terasă pe care am plantat iarbă. Am o grădina cu livadă imensă, cu roșii, zarzavat și tot felul de legume. Mi-am asfaltat stradă pe banii mei, 330 de metri de stradă. Eu și niște vecini am strâns bani și am asfaltat-o în întregime. Bineînțeles că figurează că și cum ar fi fost reabilitată de primărie”, spunea actorul.

Citește și: Cum arată casa Andreei Raicu. Vedeta locuiește într-o vilă superbă, în centrul Capitalei: „Pe terasă stau și meditez”

Despre vânzarea sau închirierea casei, actorul vorbise în cadrul emisiunii prezentate de Denise Rifai, la Kanal D. Avea în plan acest aspect, după ce fiica a plecat în străinătate.

„Casa asta mi-a rămas mare! M-am apucat s-o renovez, s-o redecorez, dar vreau să mă mut, s-o închiriez, s-o vând. Nu sunt încă foarte decis. Dar nu mai are nici un farmec de când a plecat fiică-mea”, a mai spus Mugur Mihăescu.

DailyBusiness
Jaf major în Anglia: un grup de români a reușit să fure de la Fiscul britanic aproape 50 de milioane de lire sterline
Spynews
Gina Chirilă, mesaj emoționant de ziua ei de naștere! Bogdan Vlădău i-a făcut o urare publică: ”Am trecut prin foc”
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
„Ținutul Jaguarului Alb” există! Descoperirea uimitoare făcută de arheologi care schimbă tot ce se știa despre mayași
Capital.ro
Decizie pentru românii care vor buletin. Îi așteaptă întârzieri record: Din motive de siguranță…
Playtech.ro
Românii care își țin câinii în lanț riscă amenzi de până la 5000 de lei. Ce reguli mai prevede noul proiect de lege
Adevarul
Mii de firme care nu sunt „acasă” sunt declarate inactive fiscal, chiar dacă sunt cu plățile la zi
wowbiz.ro
Detaliul observat pe crucea lui Ion Iliescu! Lipsa de pe simbolul funerar face lumină în tot ceea ce s-a speculat despre fostul președinte al României
Evz.ro
Despăgubiri pentru imobilele confiscate: plată unică de 40% sau 7 tranșe anuale
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, imagini hot în plină vară! Fosta iubită a lui Grigor Dimitrov s-a afişat în costum de baie
kanald.ro
A murit un jurnalist de legendă! Acesta s-a stins din viață la 68 de ani
Cancan.ro
S-a aflat tot adevărul! Cum a încurcat Nicușor Dan înmormântarea lui Ion Iliescu. Alți politicieni au avut de suferit din cauza lui
iamsport.ro
BREAKING | Unul dintre cei mai bine plătiți jucători de la Rapid își forțează plecarea: 'Trebuie să scăpăm de el, nu avem ce face!'
StirileBZI
Val de scumpiri pe piața imobiliară din Iași! Consultant: „Cel mai mult s-au scumpit apartamentele din zonele limitrofe”
stirilekanald.ro
Cine este bărbatul de 41 de ani care a murit strivit de ATV! Părinții săi, urlete de durere la locul tragediei
Nicușor Dan a semnat decretul de nota 10 înainte de weekend. Românii vor fi mândri de președinte după apariția în Monitorul Oficial