Cum să faci cea mai bună limonadă. Ingredientul secret care o face delicioasă

Nimic nu se compară cu o limonadă rece şi delicioasă într-o zi călduroasă de vară. Vă prezentăm o reţetă simplă, pe care e musai să o încercaţi.
Alina Costache
15 iun. 2022, 18:45
Cum să faci cea mai bună limonadă. Ingredientul secret care o face delicioasă

Cum să faci cea mai bună limonadă. Ai nevoie doar de câteva ingrediente pentru prepararea băuturii care te va ajuta să treci mai uşor peste zilele toride de vară.

Cum să faci cea mai bună limonadă. Ingrediente

Citeşte şi Băutura care îţi face un sistem imunitar de fier. Oricine o poate face în casă cu doar câteva ingrediente

Pentru prepararea băuturii răcoritoare ai nevoie de 500 de ml de apă, două lămâi, o lingură de apă de flori de portocal şi miere după gust. Dacă eşti la dietă poţi înlocui mierea cu stevia.

Mod de preparare

Foarte important este ca înainte de toate să spălăm bine lămâile. Următorul pas este să le tăiem pe jumătate, după care se stoarce bine zeama. La final, se taie două-trei felii de coaja galbenă .

Peste zeama de lamaie se adauga apa de flori de portocal si mierea. Se amesteca bine pana cand aceasta se dizolva. Adauga apoi apa si coaja de lamaie, recomanda acasa.ro.

Pentru ca limonada să fie cât mai aromată, se lasă la rece cel puţin o oră-două înainte de a fi consumată. Vă recomandăm să preparaţi băutura seara şi să o lăsaţi peste noapte în frigider. A doua zi va fi delicioasă.

Citeşte şi Top cinci băuturi pe care e musai să le bei dimineaţa. Te ajută să slăbeşti în mod miraculos. Rezultatele se văd imediat!

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gigi Becali a spus când ar veni sfârșitul lumii. Declarația care înspăimântă: „Atât va mai dura”
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Administratorul nu decide sau angajează cheltuieli fără mandat. Legea pe care o uită proprietarii
Playtech.ro
Povestea lui Robert, elevul din Constanța admis la Harvard cu bursă de peste 1 milion de dolari. Ce a făcut diferit față de alți copii
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Constantin Budescu și Gabi Enache, revenire-șoc în fotbal! Echipa cu care sunt aproape de a semna
MediaFlux
Un nou ajutor financiar pentru românii care ies la pensie! Economisire prin investiții la bursă! Retragere completă a banilor la pensionare
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj