Cum se mănâncă rasolul de vită în centrul Dubaiului. Rocsana Marcu a filmat totul: „Cu mănușile de plastic”

Rocsana Marcu locuiește de ceva vreme în Dubai, unde are o afacere în imobiliare. Recent, a dezvăluit cum se mănâncă rasolul de vită într-un restaurant de lux din Emiratele Arabe. Fanii au rămas fără cuvinte când au văzut că această mâncare tradițional românească se mănâncă cu mâna.
Alina Costache
09 oct. 2024, 16:26
Cum se mănâncă rasolul de vită în centrul Dubaiului. Rocsana Marcu a filmat totul:

Rasolul de vită este un tip de mâncare românească, făcut deseori din carne de vită sau porc, alături de alte legume, care se fierb împreună până rezultă un preparat absolut delicios și tradițional. Rocsana Marcu s-a filmat și a postat clipul pe Tik Tok, arătând fanilor cât de gustos este acest preparat, chiar dacă nu se mănâncă cu tacâmuri.

Citește și: Rocsana Marcu, despre bătaia dintr-o benzinărie din Anglia: „Am dat, am și luat. M-a ținut Dumnezeu să nu intru cu mașina în ei, să fac crimă”

Rasolul de vită se mănâncă cu mâna în Dubai

Să mai spună cineva că în Deira nu aveți ce să căutați, că nu e luxul din centrul Dubaiului… dacă vreți să mâncați cea mai bună carne de vită, cel mai bun rasol… Uitați-vă puțin cum e. Dar aici vedeți că nu se mănâncă decât așa, cu mânușile de plastic. Mmm, nu există ceva mai bun decât atât, nu există.

Deci am luat măduva de aici… nu că am luat-o, m-am chinuit și cu lingura, și cu lingurița și cu capătul celalalt al linguriței. Doamne cum fac oamenii ăștia mâncarea și vedeți că au aici tot ce vreți voi să mâncați.

E un restaurant filipinez, mamă… dar gătesc într-un mare fel, dar rasolul ăsta… uitați-vă la el, Doamne, Doamne, nu deci nu se poate. Imaginați-vă că eu… deci eu vin de acasă special până aici numai pentru mâncarea asta bună… Doamne, Doamne cum e!”, a menționat Rocsana Marcu, pe contul său de TikTok.

@rocsanamarcu Cand nu vand case, mananc!😂😂😂 #filipina #food #addiction #dubai #deira ♬ original sound – Rocsana Marcu

DailyBusiness
Lovitură de proporții în Europa! Pașapoartele care dispar definitiv. UE le-a declarat ilegale
Spynews
Lele, spulberat de Poliție / Dovada că artistul a ascuns adevărul în scandalul cu Andra Voloș
Bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
Fanatik.ro
Animalul care merge la export. Carnea lui ajunge într-o țară unde aproape că nu se consumă deloc
Capital.ro
Permisul auto care NU se mai poate schimba. Legea din România o interzice, degeaba depui cerere
Playtech.ro
Meteorologii EaseWeather anunță o vară neobișnuită. Canicula vine mai devreme vara aceasta. Ce temperaturi vor fi în iunie și iulie
DailyBusiness
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
Adevarul
Codurile secrete de pe TikTok ale principalilor candidați la prezidențiale. Cum sunt manipulați algoritmii prezidențiabililor
wowbiz.ro
Vestea care a șocat internetul! Vedeta a fost găsită moartă înainte de ziua ei. Ce s-a întâmplat cu ea?
Spynews
Cătălin Moroșanu, mesaj de susținere pentru Mihai Leu. Fostul campion e internat la Spitalul Fundeni, după ce a fost operat / FOTO
Spynews
Cât costă o porție de mici cu muștar și pâine de 1 Mai, în funcție de locul unde îi mănânci. Prețurile variază de la piață la restaurant
Evz.ro
Românul care a dat lovitura cu micii. Rețeta cale l-a îmbogățit
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
FOTO. Simona Halep, în costum de baie şi cămaşă transparentă! Cât costă geanta Marni de plajă
kanald.ro
Destin frânt pe calea ferată! Doi soți din Timiș au murit după ce mașina li s-a oprit pe șine
Cancan.ro
Vești de ULTIMA ORĂ despre Mihai Leu, din spital. A fost detubat și...
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Retragere imediată! Lovitură totală pentru George Simion. Decizia BEC e finală și definitivă
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
stirilekanald.ro
A fost ucis de fostul cumnat, pe care l-a ajutat să-și repare casa. Cuprins de aburii alcoolului, agresorul l-a înjunghiat fără milă: „Era în casă jos, plin de sânge”
Importanța mentoratului în lansarea unei cariere cât mai devreme posibil
MediaFlux
Atenție, șoferi! Camerele inteligente din trafic sunt capabile să detecteze dacă vorbești la telefon. Amenda vine direct acasă
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Când lecțiile vin de la repetenți: ce ne transmite JD Vance înainte de alegeri