Cum şi când să ceri o MĂRIRE de salariu

Îți dorești o mărire de salariu dar nu știi când și cum să o ceri? Iată ce îți garantează succesul!
Romania TV
24 oct. 2016, 12:06
Cum şi când să ceri o MĂRIRE de salariu

Acum e momentul cel mai potrivit să ceri o mărire de salariu. Asta pentru că mărirea ta va fi încadrată la bugetul pe anul 2016, nu pe 2017, deci șansele să o primești sunt mai mari. Dacă amâni cererea până anul viitor, prioritățile companiei vor fi altele atunci când vine vorba despre buget.

Citeşte şi  9 colegi de serviciu de care trebuie să te fereşti

În ceea ce privește metoda de cerere a măririi e indicat să o faci față în față, nu pe mail. Angajatorului îi este mult mai greu să te refuze atunci când cererea este făcută personal, nu printr-un e-mail. De asemenea, atunci când vorbești direct cu angajatorul, îi poți citi limbajul trupului și te poți folosi, pe viitor, de ce afli.

Citeşte mai mult pe feminis.ro

DailyBusiness
Lovitură pentru pensionari! Statul extinde lista cazurilor în care cere returnarea pensiilor
Spynews
Bucurie imensă în familia lui Gabi Bădălău! Sora afaceristului, Sabina, e însărcinată / FOTO
Bzi.ro
De ce a vărsat lacrimi Andreea Marin ultima dată! „Despărțirea este mult, mult mai grea!“
Fanatik.ro
Zodiile care au o stea în frunte până la finalul lunii mai. Se bucură de avantaje, bani mulți și relații de dragoste
Capital.ro
S-a stins un geniu al filmului. Toți românii i-au urmărit filmele cu sufletul la gură. A fost cel mai bun...
Playtech.ro
Dacă observi că mașina ta prezintă aceste semne, mergi imediat la service! Ce anomalii de funcționare nu trebuie să treci cu vederea
DailyBusiness
Noi scumpiri pentru români. Facturi mai mari la energie, bilete de tren şi fructe mai scumpe
Adevarul
O comună din Sibiu, în plină dezvoltare datorită viitoarei conexiuni la două autostrăzi. „Tineri din alte părți aleg să se mute aici”
wowbiz.ro
BREAKING! A murit fostul PREȘEDINTE! S-a declarat DOLIU NAȚIONAL
Spynews
Cu ce se ocupă Radu Mazăre în Madagascar. Fiul lui, Răducu, urmează să îl viziteze
Spynews
Imagini înduioșătoare cu Nasrin Ameri însărcinată. Prezentatoarea este mama unui băiețel de aproape doi ani / FOTO
Evz.ro
„Nu mai sunt bani de salarii și pensii”. Cum au lăsat bugetul ultimele guverne
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
kanald.ro
De unde este câștigătoarea marelui premiu la Loto 6/49. După 30 de ani a câștigat peste 1,96 milioane de euro
Cancan.ro
Piedone a aflat din ce se face parizerul 'de porc', de fapt: 'De ce puneți gheață?' Șeful ANPC a crezut că nu vede bine
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Banii românilor vor ajunge la stat. Noua TAXĂ se va aplica tuturor. Este inclusă direct în preț
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Gimnasta, în bikini, după ce s-a retras la 22 de ani
stirilekanald.ro
"Nu-i un tată sănătos la cap!" Vecinii lui Ionel Ganea rup tăcerea: "El mergea și copilul..."
Cine este președintele cu care se va întâlni George Simion. Dezvăluirea momentului
MediaFlux
A murit cel mai sărac președinte! Avea 89 de ani!
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
ÎCCJ o face scăpată pe judecătoarea care a întrebat dacă mortul e prezent în sală