Cum speră Cristian Cioacă să iasă din închisoare. Iată ce MESERIE a ales să practice în Penitenciarul Colibaşi

Cristian Cioacă nu se resemnează cu ideea că va trebui să-şi petreacă următorii 15 ani în spatele gratiilor. Fostul poliţist a acceptat să lucreze ca pantofar în Penitenciarul Colibaşi, în speranţa că poate i se va micşora pedeapsa.
Filip Stan
26 dec. 2014, 15:25
Cum speră Cristian Cioacă să iasă din închisoare. Iată ce MESERIE a ales să practice în Penitenciarul Colibaşi

Cristian Cioacă nu se dă bătut nici după ce instanţa l-a condamnat la 15 ani şi 8 luni de închisoare pentru uciderea soţiei sale, avocata Elodia Ghinescu. Fostul poliţist a acceptat propunerea de a lucra ca pantofar în incinta Pentitenciarului Colibaşi, acolo unde-şi execută pedeapsa cu închisoarea.

Citeşte şi Decizia cutremurătoare luată de mama Elodiei

Produsele ce vor ieşi din mâna lui Cioacă vor fi exportate şi vor ajunge la o firmă din Italia, potrivit Antena 3.

După ce a executat cel puţin două treimi din pedeapsa închisorii ori a închisorii stricte sau trei pătrimi din pedeapsa detenţiunii severe, condamnatul care este stăruitor în munca, disciplinat şi dă dovezi temeinice de îndreptare, ţinandu-se seama de durată din pedeapsa care mai rămâne de executat, de vârsta, starea sănătăţii, forma de vinovăţie şi de antecedentele sale penale, poate fi liberat condiţionat înainte de executarea în intregime a pedepsei„, se arată în articolul 71 „Liberarea conditionata a condamnatului la pedeapsa inchisorii, a inchisorii stricte si a detentiunii severe”.

Citeşte şi Trăieşte?! ELODIA a dat un semn de viaţă pe Facebook?

Cristian Cioacă a fost condamnat în luna iunie a acestui an la 15 ani şi 8 luni de închisoare pentru uciderea soţiei sale, avocata Elodia Ghinescu.

Citeşte şi Încă o lovitură dată de Cristian Cioacă familiei Elodiei. Mama avocatei este la pământ FOTO

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Incendiu puternic în București! Un depozit arde ca o torță. Au fost trimise mesaje RO-Alert
Fanatik.ro
Fotbalistul român care a dat lovitura în cazinou: “Chintă royală maximă în prima seară! A băgat banii cash în geantă”
Capital.ro
Magazinele Lidl care rămân complet închise duminica. Angajații ar fi încasat bonusuri prea mari. În ce zonă se aplică
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
„Faceți din Putin obstacolul” – sfaturile unui diplomat american veteran pentru Zelenski înaintea întâlnirii cu Trump
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Dramaturgul Radu F. Alexandru s-a stins din viață în a doua zi de Crăciun
iamsport.ro
Banciu a uitat de el și Naum și a numit ”cel mai tare cuplu de comentatori din România”: ”Geniali, nu s-a ajuns niciodată la nivelul ăla!”
MediaFlux
Imagini teribile de la incendiul din București! Ultimele informații oficiale VIDEO
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend