CUPA ROMÂNIEI. ASA Tg. Mureş, Viitorul II şi Pandurii s-au calificat în OPTIMI. Vezi REZULTATELE

CUPA ROMÂNIEI. ASA Tg. Mureş şi Viitorul II, echipă din Liga a III-a, s-au calificat, marţi, în optimile de finală ale Cupei României, după ce au trecut de Bucovina Pojorâta, respectiv Academica Clinceni, în 16-imile de finală.

22 sept. 2015, 15:55

ASA Târgu Mureş a trecut de Bucovina Pojorâta, în deplasare, cu 4-1 (2-0). Golurile învingătorilor au fost marcate de Manolov ‘2, ’72, G. Mureşan ’29 şi Axente ’82, în timp ce pentru gazde a înscris Căinari, în minutul 88.

Viitorul II a trecut, pe teren propriu, de Academica Clinceni, cu 2-1 (0-1). Golurile învingătorilor au fost marcate de R. Marin ’47 şi Grecu ’78, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Cucu, în minutul 41.

Tot marţi, Pandurii s-au calificat în optimile de finală după ce a trecut, la penalty-uri, de UTA Arad. După 90 şi, respectiv, 120 de minute, scorul a fost 1-1. Gorjenii s-au impus cu 3-1 la loviturile de departajare. CFR Cluj s-a impus după prelungiri, 1-0 în deplasare cu CS Baloteşti. CSMS IAşi a trecut la penalty-uri de ACS Berceni. A fost 1-1 după 90 şi, respectiv, 120 de minute. Ieşenii au câştigat cu 4-2 la loviturile de departajare. În ultimul meci al zilei,CSM Rm. Valcea – ACS Poli Timişoara 0-2.