CUPA ROMÂNIEI. Petrolul, în sferturile de finală după 7-0 cu Sănătatea Cluj

CUPA ROMÂNIEI. Petrolul Ploieşti, echipă din Liga 2, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins cu 7-0 (3-0) pe Sănătatea Cluj din Liga 3. Partida s-a jucat pe Cluj Arena.

30 oct. 2019, 17:06

CUPA ROMÂNIEI. Petrolul s-a impus prin golurile marcate de Hamza ’16, Gavrilă ’22, ’44 şi ’62, Marinescu ’78, Blănaru 79 şi Arnăutu ’84.

Sănătatea Cluj – Petrolul Ploiești 0-7 (0-3)

Hamza (17), Gavrilă (23, 44, 62), Marinescu (78), Blănaru (80), Arnăutu (84).

Sănătatea: Lăzăreanu (cpt) – Cr. Paul, D. Matei, I. Rada, Mic – Neamț (52 Mar), Ciupe, L. Rus, Tîrlea (63 Creț) – Ceaca, D. Roman. Antrenor: Marius Semeniuc,.

Petrolul: Avram (cpt) – Bărboianu, Olaru, Manolache, Țicu – Gavrilă (73 Blănaru), Cioinac, Meza Colli (66 Enache), Saim Tudor (59 Marinescu) – Younes, Arnăutu: Antrenor: Flavius Stoican.

Au arbitrat: Rareș Vidican (Satu Mare) – Tunyogi Ferencz (Zalău) și Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) și Cătălin Pașcanu (Cugir).

CUPA ROMÂNIEI. Petrolul este a patra echipă calificată în sferturi, după Hermannstadt, FCSB şi Academica Clinceni. Miercuri se mai joacă partida Foresta Suceava – Dinamo, de la ora 19.30, pe Stadionul Areni (Suceava)

CUPA ROMÂNIEI. Joi, sunt programate ultimele trei meciuri, astfel: Metalul Buzău – CSM Politehnica Iaşi, ora 14.30, Stadion Cornel Negoescu (Buzău); Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Astra, ora 18.15, Stadion Municipal (Sf. Gheorghe); FC Voluntari – Universitatea Craiova, ora 21.00, Stadion „Anghel Iordănescu” (Voluntari).