DACIA recheama în service 245 de maşini LODGY şi DOKKER din cauza FRÂNELOR

Dacia a identificat o posibila perturbare a performantei sistemului de franare la 245 de masini Lodgy si Dokker comercializate in Romania, motiv pentru care a initiat o campanie de rechemare in service pentru a inlocui, cu titlu preventiv, grupul hidraulic de franare, potrivit unui anunt al producatorului auto.
Filip Stan
27 oct. 2016, 05:49
DACIA recheama în service 245 de maşini LODGY şi DOKKER din cauza FRÂNELOR

Durata interventiei este de aproximativ doua ore si jumatate. Autovehiculele Dacia Lodgy si Dacia Dokker sunt fabricate exclusiv in uzina Tanger din Maroc, scrie 0-100.ro.

DACIA, acum în PHOTOSHOP. Conceptele care ar putea deveni realitate FOTO

In mod normal clientii masinilor afectate au fost contactati sau urmeaza sa fie contactati de catre dealeri pentru a fi invitati in service. In orice caz, posesorii de Lodgy si Dokker pot contacta si ei reteaua Dacia pentru a verifica daca masinile lor sunt vizate de aceasta campanie de rechemare in service.

La fel ca si in cazul altor operatiuni de rechemare in service, remedierea defectului este gratuita, fiind suportata de fabricant.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Cine sunt Remi și Bianca, cel de-al doilea cuplu care își testează relația la Insula Iubirii, sezonul X! Au o diferență de vârstă de peste 10 ani
Fanatik.ro
Drama lui Ștefan Baiaram, trăită acum și de starul de 100 de milioane de euro al lui Atletico Madrid
Capital.ro
Primăria Capitalei schimbă regulile pentru ajutoare. Vouchere eliminate, stimulente reduse și plăți suspendate
Playtech.ro
Stațiunea din România care rămâne aglomerată și în septembrie. Cât costă cazarea după încheierea sezonului
Adevarul
Bătrâna, comuna uitată în munți, cu 50 de locuitori și pistă de biciclete. „Satele n-au apă și curent, iar pe pistă merg tractoarele”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat și-a pierdut viața pe „Drumul Morții”, în județul Bacău. Alte trei persoane, printre care și un copil, au ajuns în spital
iamsport.ro
Dezastru în Superliga! După CFR Cluj, un alt club vrea insolvența
MediaFlux
Cât timp trebuie păstrate de fapt taloanele de pensie! Mulți seniori nu știu asta
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat