Dan Barna o apără pe Clotilde Armand în contextul semnăturilor adunate de PSD pentru demitere ei: „Gabriela Firea nici nu stă în București, dar e prima la semnături. Ponta s-a grăbit şi el, deşi stă în alt sector. PSD vrea înapoi la butoane”

Dan Barna o apără pe Clotilde Armand în contextul semnăturilor adunate de PSD pentru demitere ei. "PSD strânge semnături pentru că vrea înapoi la butoane și la bani", acuză copreşedintele USR PLUS Dan Barna.
Filip Stan
25 aug. 2021, 16:31
Dan Barna o apără pe Clotilde Armand în contextul semnăturilor adunate de PSD pentru demitere ei:

Dan Barna dezaprobă total demersul PSD de strângere de semnături pentru demiterea lui Clotilde Armand de la Primăria Sectorului 1.

„Tot văd în ultima perioadă postări despre referendumul din Sectorul 1. Gabriela Firea nici nu stă în București, dar este prima pe lista de semnături. Victor Ponta s-a grăbit și el să susțină deși stă în alt sector.

Din păcate, PSD nu strânge semnături pentru a avea un sector mai curat sau pentru a opri risipa din banii cetățenilor. PSD strânge semnături pentru că vrea înapoi la butoane și la bani”, a afirmat vicepremierul Dan Barna, într-o postare pe Facebook.

Dan Barna precizează că motivul din spatele demersului de demitere a lui Clotilde Armand este faptul că „de când a ajuns la primărie, Clotilde Armand a închis robinetul de bani și diamante pentru firmele de casă și televiziunile pesediștilor, nu mai merge cu șpaga pentru a obține autorizații de construcție în zone protejate, nu se mai defrișează pădurea Băneasa și parcul Herăstrău pentru firmele cu interese imobiliare, au fost demiși șefii Administrației Domeniului Public Sector 1 și Direcției de Investiții din Primărie care în loc să apere interesele publice făceau afaceri profitabile”.

„Clotilde Armand duce o luptă grea cu pesediștii care vor înapoi la butoane, dar are tot sprijinul USR PLUS. E o luptă de durată și de aceea fac un apel la răbdare în rândul cetățenilor care locuiesc în Sectorul 1. Aveți încredere în Clotilde! Face curățenie! Această curățenie îi sperie tare pe unii”, a conchis Dan Barna.

DailyBusiness
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
Spynews
Ionuț Cercel este un soț strict! Ce i-a interzis partenerei sale să facă
Fanatik.ro
Dinamo are pe masă ofertă de 4 milioane de euro din Ucraina pentru Cătălin Cîrjan. Exclusiv
Capital.ro
Fidelis 2026. Românii pot câștiga bani mai mulți decât la bancă. Statul nu le ia impozit
Playtech.ro
Cum să-ți păstrezi casa caldă pe timpul iernii folosind câteva trucuri simple și eficiente
Adevarul
Unirea României cu Moldova: cum trebuie citită declarația Maiei Sandu. „Din acest an s-a intrat într-o altă etapă”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Fostul atacant de la Dinamo a izbucnit la adresa stelistului Bölöni: ”Ai zis că ești maghiar, nu român! Cine te-a format, băi, băiatule, unde ai crescut?!”
MediaFlux
Veste bună pentru pensionari! Casa de Pensii anunță cine sunt seniorii care primesc bani în plus în luna ianuarie
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend