Dana Budeanu, în direct la TV: „Covid e o boală strict pentru săraci!”. Mesaj scandalos transmis lui Raed Arafat

Dana Budeanu a facut noi declaraţii incendiare la o emisiune TV, pe una dintre temele cu care s-a consacrat, criticarea autorităţilor în privinţa măsurilor luate pentru a gestiona pandemia de COVID-19.
Romania TV
05 ian. 2021, 16:45
Dana Budeanu, în direct la TV:

Dana Budeanu l-a criticat dur pe Raed Arafat, pe care l-a acuzat de „si-a batut joc de noi”, indemnandu-l pe seful DSU „sa mai facem si caterinca”. Pe de alta parte, vedeta a mai spus ca, din punctul ei de vedere, COVID-19 este o boala pentru saraci.

„Eu nu am cum sa respect regulile… Eu sunt de parere ca au inceput ok. Veneau cu pupitrele alea, vorbeau, era domnul Arafat, care am inteles ca s-a suparat pe mine. Haideti, domnule Arafat, sa mai si facem caterinca, lasati supararile astea. Si eu sunt suparata pe dumneavoastra, si eu am toate motivele sa fiu suparata, ca v-ati batut joc de noi un an. Trebuia sa ramaneti la Salvari, ca acolo v-am tot laudat. Apropo, eu am fost singura voce din aceasta tara, in timpul in care hastagii va calcau in picioare pentru Colectiv”, a spus Dana Budeanu la Antena 3.

Dana Budeanu nu se vaccinează: „Nu am răcit în 21 de ani, sunt un om extrem de sănătos”

„Asadar, veneau cu alea trei pupitre, ba si ne ziceau o vorba. Asta a fost in martie, atat, dupa aia s-a terminat cu vorbele. Ca stati linistiti, noi ne ocupam, am fost, am verificat acolo, am comandat masti, nu stim ce am mai facut, am luat cutare masura. Ba, populatia simtea intr-adevar ca veneau trei reprezentanti ai autoritatilor si ne comunicau ceva, ca pozitiv, ca negativ, dar exista un echilibru. Acest echilibru a durat doua-trei saptamani, dupa care a inceput o nenorocire care s-a abatut la propriu asupra oamenilor obisnuiti”, a mai spus Dana Budeanu.

Dana  Budeanu: „COVID-19 este o boala strict pentru saraci”

„Am repetat si o sa repet pana la finalul acestei mascarade, ca aceasta boala cum s-o numi ea este strict pentru saraci. Aceasta situatie generala este strict pentru saraci. Ati dat 7.000 de masuri pe care ati venit dupa aceea si le-ati contrazis. Corect? Corect! Acum va asteptati ca noi sa fim acesti docili, care sa nu nu ne opunem la nimic, si ca, domne, ce-i cu antivaccinistii, cu etc. Astea sunt niste tampenii!”, a adaugat Dana Budeanu.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Sondaj Național. El este cel mai bun jucător de la CM 2026! Românii au ales între Yamal, Messi, Mbappe și Dembele
Capital.ro
Prețuri carburanți vineri, 12 iunie. Cât costă benzina și motorina în marile orașe din România. Lista celor mai mici tarife
Playtech.ro
Cât costă un plin după ultima ieftinire a carburanților. Prețurile din București, Cluj, Iași și Constanța
Adevarul
Alertă în spațiul aerian al Ungariei. Avion de pasageri interceptat la solicitarea NATO, după ce a întrerupt comunicațiile
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Un fost antrenor din SuperLiga, bătut în vestiar după ce i-a făcut avansuri unui jucător: 'Mi-a zis că este adevărat'
MediaFlux
Se dau pensiile pe card. La ce oră sunt alimentate conturile pensionarilor
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți