Daniel Craig confirmă că va interpreta din nou rolul lui James Bond

Actorul britanic Daniel Craig a confirmat în programul de televiziune ''The Late Show'' că va interpreta din nou rolul agentului James Bond, în cel de-al 25-a film al acestei populare saga de spionaj, relatează EFE.
Romania TV
16 aug. 2017, 08:19
Daniel Craig confirmă că va interpreta din nou rolul lui James Bond

„Vei fi din nou James Bond?”, l-a întrebat marți seară prezentatorul Stephen Colbert, iar Craig a răspuns „da”.

Daniel Craig a confirmat astfel știrea publicată de ziarul New York Times, care în iulie a dezvăluit că actorul va intra din nou în pielea Agentului 007.

Totuși, Craig a asigurat că viitorul film, care va fi cel de-al cincilea în care îl interpretează pe James Bond, va fi ultima sa participare la această celebră serie. 

Craig l-a interpretat pe Bond în ”Casino Royale” (2006), ”Quantum of Solace” (2008), ”Skyfall” (2012) și ”Spectre” (2015).

”Spectre” a avut încasări de 880 milioane de dolari în întreaga lume, potrivit portalului de specialitate Box Office Mojo.

Zvonurile privind renunțarea lui Craig la acest personaj au fost frecvente în ultimul timp și au deschis calea unui posibil succesor, cu propuneri de actori precum Tom Hiddleston, Idris Elba sau Damian Lewis.

EON Productions și Metro-Goldwyn-Mayer, deținătorii drepturilor francizei James Bond, au dezvăluit în iulie într-un comunicat că viitorul film din această serie va fi lansat în cinematografele nord-americane la 8 noiembrie 2019.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
Lovitură pentru Universitatea Craiova înainte de „dubla” cu FCSB! Steven Nsimba, out pentru derby-ul din SuperLiga. Exclusiv
Capital.ro
Doliu infinit în lumea filmului. Marele actor din Dawson’s Creek a murit la doar 48 de ani: Și-a trăit ultimele zile cu curaj
Playtech.ro
Ce nu ai voie să faci în autobuzele şi tramvaiele STB. Mulţi bucureşteni beau apă şi consumă alimente, dar este interzis
Adevarul
Fost șef MI6: Pierderile Rusiei în Ucraina sunt „uluitoare”, 30.000 de soldați uciși într-o lună
wowbiz.ro
Rezultatul autopsiei lui Sorin, afaceristul mort împreună cu soția și copilul în accidentul din Iași! Cauza reală a decesului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Diana, tânăra gravidă care s-a stins în urma accidentului din Iași, va fi condusă pe ultimul drum cu onoruri militare
iamsport.ro
BREAKING | Adi Mutu, noul antrenor de la Universitatea Craiova?! Mihai Rotaru a rupt tăcerea
MediaFlux
Statul român preia gigantul Rusiei! SUA a impus restricții, România a găsit o soluție
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj