De ce a murit Emi Pian. Substanţa găsită în corpul liderului clanului Duduianu ar putea da peste cap ancheta

Emi Pian, liderul clanului Duduianu, a murit, cel mai probabil, în urma unui infarct miocardic, iar rănile provocate prin înjunghiere nu i-a fi pus viaţa în pericol. Surse medicale citate de Gândul.ro susţin că raportul întocmit de legişti după autopsia cadavrului interlopului asasinat la o partidă de barbut ar putea răsturna ancheta în cazul a ceea părea a fi un asasinat prin înjunghiere.
Romania TV
05 aug. 2020, 14:24
De ce a murit Emi Pian. Substanţa găsită în corpul liderului clanului Duduianu ar putea da peste cap ancheta

Legiştii au mai constatat că Emi Pian, pe numele său real Florin Mototolea, ar fi consumat o substanţă psihoactivă, înainte de a fi ucis. Prezenţa substanţei în sângele victimei a fost descoperită în urma testului rapid realizat la spital, precum şi în urma testului toxicologic prin care se va stabili ce anume a ingerat Emi Pian, notează Gândul.

Cât despre cauza morţii lui Emi Pian, surse din rândul anchetatorilor au precizat că interlopul a murit în urma unui infarct miocardic. Legiştii au apreciat că moartea bărbatului de 39 de ani nu a provocată de plăgile provocate prin înjunghiere. Acest lucru ar putea duce la schimbarea încadrării juridice din omor în lovituri cauzatoare de moarte, iar agresorul lui Emi Pian ar putea primi o condamnare mai blândă.

Sicriul cu trupul neînsuflețit al lui Emi Pian a fost adus acasă, în locuința sa situată chiar vizavi de Penitenciarul Rahova, acolo unde este încarcerat tatăl său, Nicolae Duduianu.

VIDEO Haos acasă la Emi Pian. Sute de persoane, fără mască, se calcă în picioare pentru a-l vedea pe liderul clanului Duduianu

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
Giovanni Becali a făcut top 5 transferuri din SuperLiga: trei sunt de la FCSB! „Am adus ofertă de 2,5 milioane de euro pe Târnovanu”. Exclusiv
Capital.ro
S-a stins un mare actor. A fost cunoscut și îndrăgit de toți românii. A dat chip unora dintre cei mai memorabili antagoniști
Playtech.ro
Cutremure succesive în România: unul s-a produs într-o zonă neobișnuită. Ce magnitudine a avut
Adevarul
În ce orașe din România e cel mai scump să locuiești
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Maseuzele din Cluj, diagnosticate cu lepră, au avut zeci de clienţi. Printre aceștia s-au numărat chiar și artiști de la Untold
iamsport.ro
Cutremurător! Fostul căpitan din SuperLiga a ajuns să cerșească pe străzi: 'A ajuns boschetar, mi-a cerut un leu'
MediaFlux
Cum arată astăzi Adriela Morar, fosta concurentă de la „Dansez pentru tine”. Cu ce se ocupă în 2025
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul